Загальна інформація


Державна установа «Дніпропетровський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України» (ДУ «Дніпропетровський ОЦКПХ МОЗ») на сьогодні це санітарно-профілактичний заклад охорони здоров’я, утворений з метою виконання завдань у сферах забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення, захисту населення від інфекційних хвороб, попередження та профілактики неінфекційних захворювань, біологічної безпеки та біологічного захисту, епідеміологічного нагляду (спостереження), імунопрофілактики, промоції здорового способу життя та запобігання факторам ризику, боротьби із стійкістю до протимікробних препаратів, реагування на небезпеки для здоров’я та надзвичайні стани в сфері охорони здоров’я, у межах, визначених Статутом.
До складу центру входять обласні підрозділи та лабораторії (акредитовані Національним агентством з акредитації України), а також 14 відокремлених структурних підрозділів (ВСП), в складі яких функціонують 14 санітарно-гігієнічних та 14 мікробіологічних лабораторій. Всі лабораторії працюють як за державним замовленням, так і на договірній основі з підприємствами, організаціями, фізичними особами.
Лабораторна база на обласному рівні Державної установи «Дніпропетровський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України» на обласному рівні включає:

  • санітарно-гігієнічну лабораторію (випробування води, харчових продуктів, повітряного середовища)
  • лабораторію електромагнітних полів та інших фізичних факторів;
  • токсикологічну лабораторію;
  • мікробіологічні лабораторії (бактеріологічну, вірусологічну, паразитологічну та лабораторію особливо небезпечних інфекцій ОНІ), в яких здійснюються діагностичні мікробіологічні дослідження біоматеріалу від людей на збудники інфекційних захворювань та мікробіологічні дослідження факторів довкілля (вода, змиви, повітря, харчові продукти тощо).

В обласній вірусологічній лабораторії також проводяться діагностичні молекулярно-генетичні дослідження методом ПЛР, в т.ч. на COVID-19. Методом ПЛР досліджується продукція на вміст ГМО.
Діяльність центру регламентована нормативними документами, затвердженими Міністерством охорони здоров`я України.
В лютому 2019 року фахівці Національного агентства з акредитації України (НААУ) провели повторну акредитацію випробувальної лабораторії на відповідність вимогам стандарту ДСТУ ISO/IEC 17025:2019.
Отримано атестат акредитації № 20514 від 20.11.2019 року терміном дії 5 років, згідно зміни реєстраційних даних до 10.03.2024 року № 20514 року та підписана угода на використання знаку ILAC MRA на протоколах з оцінки відповідності.
Акредитована лабораторія пропонує послуги з випробувань та оцінки відповідності, має технічну компетентність та діє неупереджено при проведенні досліджень продуктів харчування, сировини та ін. згідно заявленій сфері акредитації, має відповідне оснащення приладами та обладнанням, хімреактивами, стандартними розчинами, нормативною документацією та висококваліфікований персонал.
Використання послуг, які надає акредитована лабораторія безпосередньо юридичним та фізичним особам в якості підтримки та впровадження європейського або державного законодавства, демонструють «штамп схвалено» при дотриманні стандартів та загальноприйнятих вимог.
Медична лабораторія центру пройшла акредитацію НААУ згідно стандарту ДСТУ EN ISO 15189:2015 Медичні лабораторії. Вимоги до якості та компетентності. Отримала атестат акредитації № 30026 від 19 серпня 2019 року терміном дії 5 років та підписана угода на використання знаку ILAC MRA.
Спеціалісти відділення організації санітарно-гігієнічних досліджень, відділу дослідження біологічних факторів проводять аналітичну та консультативну допомогу та інше.
Лабораторія особливо небезпечних інфекцій є організаційним, консультативно-методичним та навчальним центром з питань лабораторної діагностики особливо небезпечних інфекцій.
У разі виникнення надзвичайних ситуацій техногенного або природнього характеру проводяться дослідження та випробування повітря закритих приміщень, атмосферного повітря, води водоймищ, питної води, ґрунту санітарно-гігієнічною лабораторією, токсикологічною лабораторією, радіологічні дослідження лабораторією електромагнітних полів та інших фізичних факторів, у випадках застосування біологічної зброї – на базі лабораторії ОНІ функціонує Головна лабораторія з індикації біологічних патогенних агентів (БПА) у Дніпропетровській області.

Про відокремлені структурні підрозділи

Апостолівський міжрайонний відділ лабораторних досліджень

Васильківський міжрайонний відділ лабораторних досліджень

Верхньодніпровський міськрайонний відділ лабораторних досліджень

Кам’янський відділ лабораторних досліджень

Дніпровський районний відділ лабораторних досліджень

Жовтоводський міськрайонний відділ лабораторних досліджень

Криворізький міський відділ лабораторних досліджень

Марганецький міськрайонний відділ лабораторних досліджень

Нікопольський міськрайонний відділ лабораторних досліджень

Новомосковський міськрайонний відділ лабораторних досліджень

Павлоградський міськрайонний відділ лабораторних досліджень

Першотравенський міськрайонний відділ лабораторних досліджень

Синельниківський районний відділ лабораторних досліджень

Царичанський міжрайонний відділ лабораторних досліджень

Print Friendly, PDF & Email