Загальна інформація


Державна установа “Дніпропетровський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України” (ДУ «Дніпропетровський ОЛЦ МОЗ України») на сьогодні це установа, що належить до закладів громадського здоров’я, основним завданням якого є забезпечення проведення лабораторних та інструментальних досліджень і випробувань у сфері санітарного та епідемічного благополуччя населення.

До складу обласного лабораторного центру входить 14 відокремлених структурних підрозділів (ВСП), в складі яких функціонують 20 санітарно-гігієнічні та 22 мікробіологічні лабораторії. Всі лабораторії працюють як за державним замовленням, так і на договірній основі з підприємствами, організаціями.

Державна установа «Дніпропетровський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я  України» складається із санітарно-гігієнічної лабораторії (випробування води, харчових продуктів, повітряного середовища), лабораторії електромагнітних полів та інших фізичних факторів, токсикологічної лабораторії, а також лабораторій епідеміологічного профілю: бактеріологічної, вірусологічної, паразитологічної та лабораторії особливо небезпечних інфекцій (ОНІ) – єдиної на території Дніпропетровської області, яка проводить діагностику особливо небезпечних інфекцій. В вірусологічній лабораторії проводяться випробування продуктів харчування на вміст ГМО.

Діяльність лабораторій центру регламентована низкою відомчих документів, затверджених Міністерством охорони здоров`я України.

В лютому 2019 року фахівці Національного агентства з акредитації України (НААУ) провели  повторну акредитацію випробувальної лабораторії ДУ «Дніпропетровський ОЛЦ МОЗ України» на відповідність вимогам стандарту ДСТУ ISO/IEC 17025:2017.

Отримано атестат акредитації № 20514 від 11 березня 2019 року  терміном дії 5 років та підписана угода на використання знаку ILAC MRA   на протоколах з оцінки відповідності.

Акредитована лабораторія пропонує послуги з випробувань та оцінки відповідності, має технічну компетентність та діє неупереджено при проведенні досліджень продуктів харчування, сировини та ін. згідно заявленій сфері акредитації, має відповідне оснащення приладами та обладнанням, хімреактивами, стандартними розчинами, нормативною документацією та висококваліфікований персонал.

Використання послуг які надає акредитована лабораторія  безпосередньо юридичним та фізичним особам в якості підтримки та впровадження європейського або державного законодавства, демонструють  «штамп схвалено» при  дотриманні стандартів та загальноприйнятих вимог.

Медична лабораторія ДУ «Дніпропетровський ОЛЦ МОЗ України» пройшла акредитацію НААУ по стандарту ДСТУ EN ISO 15189:2015 Медичні лабораторії. Вимоги до якості та компетентності.

Спеціалісти відділення організації санітарно-гігієнічних досліджень, відділу дослідження біологічних факторів проводять аналітичну та консультативну допомогу, приймають участь у моніторингових обстеженнях об’єктів та інше. Лабораторія особливо небезпечних інфекцій є організаційним, консультативно-методичним та навчальним центром з питань лабораторної діагностики особливо небезпечних інфекцій.

У разі виникнення надзвичайних ситуацій техногенного або природнього характеру проводяться дослідження та випробування  повітря закритих приміщень, атмосферного повітря, води водоймищ, питної води, ґрунту санітарно-гігієнічною лабораторією, токсикологічною лабораторією, радіологічні дослідження лабораторією електромагнітних полів та інших фізичних факторів, у випадках застосування біологічної зброї – на базі лабораторії ОНІ функціонує  Головна лабораторія з індикації біологічних патогенних агентів (БПА) у Дніпропетровській області.

Керівництво ДУ «Дніпропетровський ОЛЦ МОЗ України» робить все можливе для залучення висококваліфікованих фахівців в різних сферах охорони здоров’я для взаємодії з населенням та підприємствами з метою попередження захворюваності та профілактики здоров’я населення.

Затверджений прейскурант цін:

Наказом ДУ “Дніпропетровський ОЛЦ МОЗ України” від 13.09.2019 №172-од “Про затвердження Переліку платних послуг та тарифів (прейскурантів) на послуги, що надаються ДУ «Дніпропетровський ОЛЦ МОЗ України» та її відокремленими структурними підрозділами”

Про відокремлені структурні підрозділи

Апостолівський міжрайонний відділ лабораторних досліджень

Васильківський міжрайонний відділ лабораторних досліджень

Верхньодніпровський міськрайонний відділ лабораторних досліджень

Кам’янський відділ лабораторних досліджень

Дніпропетровський міський відділ лабораторних досліджень

Жовтоводський міськрайонний відділ лабораторних досліджень

Криворізький міський відділ лабораторних досліджень

Марганецький міськрайонний відділ лабораторних досліджень

Нікопольський міськрайонний відділ лабораторних досліджень

Новомосковський міськрайонний відділ лабораторних досліджень

Павлоградський міськрайонний відділ лабораторних досліджень

Першотравенський міськрайонний відділ лабораторних досліджень

Синельниківський районний відділ лабораторних досліджень

Царичанський міжрайонний відділ лабораторних досліджень

Print Friendly, PDF & Email