Загальна інформація


З січня 2013 року в процесі реформування санітарно-епідеміологічної служби України створена в ДУ Дніпропетровський ОЛЦ ДСЕСУ», яка у 2016 році реформована у  Державну установу “Дніпропетровський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України” (ДУ «Дніпропетровський ОЛЦ МОЗ України»). На сьогодні ДУ «Дніпропетровський ОЛЦ МОЗ України» це санітарно-профілактичний заклад охорони здоров’я, основним завданням якого є забезпечення проведення лабораторних та інструментальних досліджень і випробувань у сфері санітарного та епідемічного благополуччя населення.

До складу обласного лабораторного центру входить 14 відокремлених структурних підрозділів (ВСП), в складі яких функціонують 20 санітарно-гігієнічні та 22 мікробіологічні лабораторії. Всі лабораторії працюють як за державним замовленням, так і на договірній основі з підприємствами, організаціями.

Державна установа «Дніпропетровський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я  України» складається із санітарно-гігієнічної лабораторії (випробування води, харчових продуктів, повітряного середовища), лабораторії електромагнітних полів та інших фізичних факторів, токсикологічної лабораторії а також лабораторій епідеміологічного профілю: бактеріологічної, вірусологічної, паразитологічної та лабораторії особливо небезпечних інфекцій (ОНІ) – єдиної на території Дніпропетровської області, яка проводить діагностику особливо небезпечних інфекцій. Також проводяться випробування продуктів харчування на вміст ГМО.

Діяльність лабораторій центру регламентована низкою відомчих документів, затверджених Міністерством охорони здоров`я України.

Перелік речовин (сфера акредитації), на які має право проводити дослідження конкретна лабораторія, затверджений атестатом лабораторії. Під затверджену „сферу акредитації” лабораторія має відповідне оснащення приладами та обладнанням, хімреактивами, стандартними розчинами, нормативною документацією та висококваліфікований персонал.

Випробувальна лабораторія  при ДУ «Дніпропетровський ОЛЦ МОЗ України»  акредитована згідно стандарту ДСТУ ISO/IEC 17025:2006, атестат акредитації 2H514.

Керівництво ДУ «Дніпропетровський ОЛЦ МОЗ України» підписало двосторонню угоду  с Національним агентством з акредитації України про можливість використання комбінованого знаку ILAC MRA на протоколах досліджень, що дало можливість залучити до проведення випробувань фірми та підприємства, які експортують продукцію на європейский ринок.

Акредитована лабораторія розробила та впровадила в роботу відповідні процедури для співробітництва зі своїми замовниками.  В залежності від ситуації,  замовників звичайно цікавить:

  • відповідність випробуваної продукції діючим стандартам;
  • чи є протоколи випробувань фактично коректними, корисними і всебічними для замовників лабораторії;
  • наскільки надійні результати та чи можливо обчислити невизначеність вимірювань.

Працюючи згідно стандарту ДСТУ ISO/IEC 17025:2006 лабораторія має великі переваги:

  1. Підвищує рівень довіри до результатів випробувань (від прийому та реєстрації зразка до видачі протоколу випробувань).
  2. Дисциплінує колектив, що є слідством передбачених Системою Управління внутрішніх і зовнішніх аудитів системи. Система Управління передбачає постійне поліпшення процесів випробувань, проведення запобіжних і коригуючих дій.
  3. Підвищує конкурентоспроможність випробувальної лабораторії, формує ряд принципових політик, які запобігають комерційному та адміністративному впливу та не впливають на достовірність результатів випробувань. Постійне підвищення кваліфікації співробітників випробувальної лабораторії, методичний та технічний рівень обладнання відповідає сучасним вимогам сьогодення.

Вартість послуг контролюється на рівні держави, прейскурант цін затверджений
поcтановою Кабінету Міністрів від 27 серпня 2003 р. N 1351

Спеціалісти відділення організації санітарно-гігієнічних досліджень, відділу дослідження біологічних факторів проводять аналітичну роботу, консультативну допомогу, приймають участь у моніторингових обстеженнях об’єктів та інше. Лабораторія особливо небезпечних інфекцій є організаційним, консультативно-методичним та навчальним центром з питань лабораторної діагностики особливо небезпечних інфекцій.

У разі виникнення надзвичайних ситуацій техногенного або природнього характеру, які створюють біологічну загрозу або у випадку застосування біологічної зброї – на базі лабораторії ОНІ функціонує  Головна лабораторія з індикації біологічних патогенних агентів (БПА) у Дніпропетровській області.

Керівництво ДУ «Дніпропетровський ОЛЦ МОЗ України» робить все можливе для залучення висококваліфікованих фахівців в різних сферах охорони здоров’я для взаємодії з населенням та підприємствами з метою попередження захворюваності та профілактики здоров’я населення.

Про відокремлені структурні підрозділи

Апостолівський міжрайонний відділ лабораторних досліджень

Васильківський міжрайонний відділ лабораторних досліджень

Верхньодніпровський міськрайонний відділ лабораторних досліджень

Кам’янський відділ лабораторних досліджень

Дніпропетровський міський відділ лабораторних досліджень

Жовтоводський міськрайонний відділ лабораторних досліджень

Криворізький міський відділ лабораторних досліджень

Марганецький міськрайонний відділ лабораторних досліджень

Нікопольський міськрайонний відділ лабораторних досліджень

Новомосковський міськрайонний відділ лабораторних досліджень

Павлоградський міськрайонний відділ лабораторних досліджень

Першотравенський міськрайонний відділ лабораторних досліджень

Синельниківський районний відділ лабораторних досліджень

Царичанський міжрайонний відділ лабораторних досліджень

Print Friendly, PDF & Email