ВСП «Марганецький міжгромадський відділ лабораторних досліджень Державної установи «Дніпропетровський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України»


Відокремлений структурний підрозділ «Марганецький міжгромадський відділ лабораторних досліджень  Державної установи «Дніпропетровський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я  України» здійснює свою діяльність  за територіальним принципом і поширюється на місто Марганець а також на  Томаківську та Мирівську об’єднані територіальні громади Нікопольського району  Дніпропетровської області. Підрозділ не є юридичною особою та має організаційно-правову форму філії.

Місцезнаходження Підрозділу: вул. Маяковського, 23а, м.Марганець, 53400.

Завідувач ВСП – Старостенко Федір Іванович, який діє на підставі Довіреності.

e-mail: dolc.vsp.10@phc.dp.ua

Метою діяльності Підрозділу є: забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення; захисту населення від інфекційних хвороб, встановлення причин їх виникнення, факторів передачі інфекції; попередження та профілактики неінфекційних, професійних захворювань та отруєнь; біологічної безпеки та біологічного захисту; імунопрофілактики; промоції здорового способу життя; проведення лабораторних та інструментальних досліджень і випробувань у сфері санітарного та епідемічного благополуччя населення в межах територій, на які поширюється його діяльність.

ВСП «Марганецький міжгромадський відділ лабораторних досліджень  Державної установи «Дніпропетровський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я  України» обслуговує населення м. Марганець – населення якого станом на 1 липня 2021 року становить 48492 особи, населення Томаківської та Мирівської територіальних громад Нікопольського району, в яких проживає 25468 осіб. На підпорядкованій території знаходяться 102 промислових  та сільськогосподарських підприємств, (агрофірми, ТОВ, фермерські господарства), 302 комунальних об’єктів, з них 6 – лікувально-профілактичних заклади, біля 400 харчових об’єктів; 90 об’єктів громадського харчування,  дитячих дошкільних закладів  – 17, шкіл, ліцеїв та гімназій – 25.

Відокремлений структурний підрозділ «Марганецький міжгромадський відділ лабораторних досліджень  Державної установи «Дніпропетровський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я  України» в своєму складі має мікробіологічну та санітарну-гігієнічну лабораторії, які відповідають критеріям атестації і атестовані11.06.2021 року на право проведення вимірювань у сфері державного, метрологічного нагляду на відповідність ДСТУ ISO 10012:2005.

Санітарно-гігієнічна лабораторія:

 1. Дослідження продуктів харчування на хімічні та токсикологічні показники.
 2. Дослідження питної води, грунту на хімічні показники та дезінфекційних засобів.
 3. Визначення концентрацій шкідливих речовин, що мігрують з товарів народного споживання  (будівельні матеріали).
 4. Визначення концентрації шкідливих речовин в атмосферному повітрі та повітрі робочої зони.
 5. Радіологічні дослідження (гамма-фон).
 6. Дослідження шуму, вібрації, мікроклімату.

Мікробіологічна-лабораторія:

проводить  бактеріологічні, паразитологічні дослідження, в тому числі:

 1. Профілактичне дослідження на носійство:

– збудників кишкових інфекцій;

– золотистого стафілокока.

 1. Дослідження біоматеріалу на мікрофлору та чутливість до антибіотиків.
 2. Мікробіологічні дослідження навколишнього середовища (вода, повітря, змиви, грунт).
 3. Мікробіологічні дослідження харчових продуктів.
 4. Дослідження на дисбактеріоз.
 5. Дослідження на гельмінти.
 6. Дослідження на алергенні кліщі, тощо.

Крім того, на базі підрозділу здійснюється:

 • проведення гігієнічного навчання населення;
 • дезінсекція в приміщеннях – (комплекс заходів щодо знищення шкідливих комах, які є переносниками збудників хвороб);
 • дератизація в будинках і спорудах та на відкритій місцевості -(комплекс заходів по боротьбі з гризунами – мишами, щурами).
 • дезінфекція транспорту, що займається перевезенням харчових продуктів;
 • профілактична дезінфекція поверхонь – (комплекс заходів, спрямованих на знищення або видалення з об’єктів патогенних мікроорганізмів;
 • контроль роботи парових, повітряних стерилізаторів з використанням біологічних та хімічних індикаторів;
 • камерне знезараження речей.

Підрозділ має право здійснювати інші види діяльності, які не є основними.

Діяльність лабораторій центру регламентована низкою відомчих документів, затверджених Міністерством охорони здоров`я України.

Відокремлений структурний підрозділ «Марганецький міжгромадський відділ лабораторних досліджень  Державної установи «Дніпропетровський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я  України» має можливість надати  Вам допомогу  на всіх етапах  виробництва  продукції або вимірів параметрів життєдіяльності людини від вибору засобів контролю, методичного забезпечення до отримання конкретних результатів вимірів. Для проведення досліджень застосовуються стандартизовані та сертифіковані реактиви, діагностичні препарати, поживні середовища, витратні матеріали. При поведені профілактичної дезінфекції спеціалісти відділення  використовують дезінфекційні, дератизаційні, дезінсекційні засоби зареєстровані та дозволені до використання в Україні, мають сертифікати ТЕСТ-контролю.

Відділ лабораторних досліджень співпрацює з фермерами та бізнес-партнерами на території громад Нікопольського  району та з громадськими організаціями, прикладає зусилля для виведення авторитету підрозділу  в цілому на якісно новий рівень.

03.09.2021

 

Print Friendly, PDF & Email