ВСП «Царичанський міжгромадський відділ лабораторних досліджень ДУ «Дніпропетровський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України»


Відокремлений структурний підрозділ «Царичанський міжгромадський відділ лабораторних досліджень» створений на базі бувшої Царичанської райСЕС в результаті ліквідації Царичанської, Петриківської, Магдалинівської райСЕС 03.01.2013р., який в серпні 2016 року реформовано в Відокремлений структурний підрозділ «Царичанський міжгромадський відділ лабораторних досліджень Державної установи « Дніпропетровський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України».

Місцезнаходження Підрозділу: 51000, Дніпропетровська обл., смт.Царичанка,вул. Центральна, 120-А.

Завідувач:  Тищенко Світлана Іванівна.

e-mail: dolc.vsp.16@phc.dp.ua

Згідно наказу Державної установи «Дніпропетровський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України» від 09.06.2021р. №182-Од, виданого на підставі наказу Міністерства охорони здоров’я України №1103 від 02.06.2021р. Відокремлений структурний підрозділ «Царичанський міжрайонний відділ лабораторних досліджень Державної установи «Дніпропетровський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» перейменовано на Відокремлений структурний підрозділ «Царичанський міжрайонний відділ лабораторних досліджень Державної установи «Дніпропетровський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України».

До складу відокремленого структурного підрозділу “Царичанський міжрайонний відділ лабораторних досліджень ДУ “Дніпропетровський обласний лабораторний центр МОЗ України” входять:

  • Відділення організації санітарно-гігієнічних досліджень.
  • Санітарно-гігієнічна лабораторія.
  • Відділення організації епідеміологічних досліджень.
  • Мікробіологічна лабораторія.
  • Відділення дезінфектології.
  • Адміністративно-управлінський та допоміжний персонал.

Пріоритетними завданнями в забезпеченні епідемічного благополуччя для лабораторного центру згідно Статуту установи являються вивчення поширення інфекційних хвороб (тобто робота у вогнищах, моніторинг інфекційної захворюваності і так далі), організація і проведення дезінфекційних заходів, проведення мікробіологічних, паразитологічних досліджень.

Санітарно-гігієнічна  та мікробіологічна лабораторії атестовані на право проведення вимірювань у сфері поширення державного метрологічного нагляду в галузі охорони здоров’я,свідоцтво про атестацію № 34/19  від 15.10.2019 року та №35/19 від 15.10.2019 року. Мікробіологічна лабораторія має дозвіл обласної режимної комісії на право роботи з мікроорганізмами III-IV групи від 30.04.2013 року № 28-13. Лабораторії виконують санітарно-епідеміологічний контроль з метою збереження та захисту здоров’я населення шляхом забезпечення достовірних та об’єктивних досліджень об’єктів навколишнього середовища, в т.ч. контроль за якістю продовольчої сировини та харчових продуктів, повітря робочої зони та ін.

Метою діяльності Відокремленого структурного підрозділу «Царичанський міжрайонний відділ лабораторних досліджень Державної установи «Дніпропетровський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» є забезпечення проведення лабораторних та інструментальних досліджень і випробувань у сфері санітарного та епідемічного благополуччя населення в межах адміністративно-територіального поділу Дніпропетровської області і поширюється на наступні об’єднані територіальні громади (ОТГ): Царичанську, Могилівську, Ляшківську, Китайгородську, Петриківську та Магдалинівську , на які поширюється його діяльність.

Лабораторні та інструментальні дослідження і випробування проводяться за рахунок коштів державного бюджету відповідно до щорічного плану заходів затвердженого Міністерством охорони здоров’я України, а також позапланово в установленому законодавством порядку.

Підрозділ здійснює такі основні види діяльності:

мікробіологічні, паразитологічні, санітарно-гігієнічні, фізичні, радіологічні та інші дослідження щодо безпеки факторів, що можуть небезпечно впливати на стан здоров’я людини в довкіллі, будівлях, спорудах, на територіях, в сировині, продукції, на виробничих об`єктах, в питній воді, ґрунті, повітрі, біоматеріалі, а також діагностичні дослідження;

03.09.2021

 

Print Friendly, PDF & Email