ВСП «Криворізький районний відділ лабораторних досліджень Державної установи «Дніпропетровський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України»


ВСП «Криворізький районний відділ лабораторних досліджень Державної установи «Дніпропетровський ОЦКПХ МОЗ» здійснює свою діяльність  за територіальним принципом і поширюється на місто Кривий Ріг, Криворізький та Широківський райони Дніпропетровської області. Підрозділ не є юридичною особою та має організаційно-правову форму філії.

Місцезнаходження Підрозділу: вулиця Нікопольське Шосе, 2, Кривий Ріг, Дніпропетровська область, 50000

Завідувач ВСП – Черняєва Тамара Анатоліївна, яка діє на підставі Довіреності.

e-mail: dolc.vsp.9@phc.dp.ua

Підрозділ у своїй діяльності керується Конституцією України, законами України, наказами МОЗ України, статутом, положенням.

Метою діяльності Підрозділу є: забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення; захисту населення від інфекційних хвороб, встановлення причин їх виникнення, факторів передачі інфекції; попередження та профілактики неінфекційних, професійних захворювань та отруєнь; біологічної безпеки та біологічного захисту; імунопрофілактики; промоції здорового способу життя; проведення лабораторних та інструментальних досліджень і випробувань у сфері санітарного та епідемічного благополуччя населення.

Підрозділ виконує такі основні види досліджень:

  • мікробіологічні, вірусологічні, паразитологічні, санітарно-гігієнічні, токсиколого – гігієнічні, фізичні, радіологічні та інші дослідження щодо безпеки факторів, що можуть небезпечно впливати на стан здоров`я людини в довкіллі, будівлях, спорудах, на територіях, в сировині, продукції, на виробничих об`єктах, в питній воді, грунті, повітрі, біоматеріалі, а також діагностичні дослідження.

До того ж Підрозділ  здійснює  види діяльності,  до яких належать:

  • проведення профілактичних, поточних та заключних  дезінфекційних заходів;
  • проведення навчань  на підприємствах, установах та організаціях  щодо необхідності здійснення дезінфекційних,  дезінсекційних, дератизаційних заходів;
  • проведення гігієнічного навчання громадян, професійна чи інша діяльність яких пов’язана з небезпечними факторами, обслуговуванням населення.

Враховуючи вимоги сучасності, орієнтації на кращі міжнародні європейські стандарти  випробувальна лабораторія Підрозділу акредитована на відповідність вимогам стандарту ДСТУ ISO/IEC 17025:2019.

Крім того  мікробіологічну лабораторію акредитовано згідно ДСТУ ISO 15189:2015 «Медичні лабораторії. Вимоги до якості та компетентності».

З 2020 року мікробіологічна лабораторія з вірусологічними дослідженнями  проводить молекулярно-генетичні дослідження  методом ПЛР на виявлення збудника коронавірусної хвороби COVID – 19. А з 2021 року розпочато ІФА дослідження з виявлення імуноглобуліну G.

03.09.2021

Print Friendly, PDF & Email