ІНФОРМАЦІЯ ПРО ЯКІСТЬ ВОДИ ВОДОЙМИЩ В МЕЖАХ ОФІЦІЙНИХ ПЛЯЖІВ НА ТЕРИТОРІЇ ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ СТАНОМ НА 06.08.2021 РОКУ


ДУ «Дніпропетровський ОЦКПХ  МОЗ»  в оздоровчий період здійснює лабораторний контроль якості води водоймищ на пляжах області  в межах  соціально – гігієнічного  моніторингу.

Інформація щодо результатів лабораторних досліджень води водоймищ

На протязі всього оздоровчого сезону за якістю води водоймищ в межах міських пляжів  Дніпропетровської області, які мають офіційний статус,   Державною установою «Дніпропетровський  центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я  України »  здійснюється  лабораторний контроль в рамках соціально – гігієнічного  моніторингу

Так, за період з 29.07.2021 по 06.08.2021  структурними підрозділами ДУ «Дніпропетровський ЦКПХ МОЗ » досліджено 11 проб води на мікробіологічні показники, з них 4 нестандартних (36,4%), проведено 43 дослідження, з яких 4(9,3 % ) не відповідали нормативам.   На фізико-хімічні показники   проведено 24 дослідження, з яких 3  (12,5 % ) не відповідали нормативам.

Серед мікробіологічних показників у воді водоймищ досліджується наявність збудників інфекційних захворювань, які становлять безпосередню загрозу для здоров’я людини , а також ЛКП ( лактозопозитивні кишкові палочки) та коліфаги, що є загальними  індикаторами забруднення води. Відповідно до встановлених нормативів у воді водоймищ не повинно бути збудників інфекційних та паразитарних захворювань, ЛКП – не більше 5000 КУО /дм3, коліфаги – не більше 100 БУО/дм3.

За період з 29.07.2021 по 06.08.2021 по результатам досліджень за  мікробіологічними показниками (за індексом ЛКП) не відповідала нормативам якість води водоймищ в межах пляжів  м. Дніпро ( пляж в Паркі культури та відпочинку Придніпровський),  м. Верхньодніпровськ (Кам’янське водосховище  на річці Дніпро),  м. Новомосковськ ( дитячий пляж на р. Самара), м. Павлоград   ( пляж на    р. Вовча).  Збудники інфекційних та паразитарних захворювань  не виділялись.

За вказаний період по фізико-хімічним показникам не відповідала нормативам якість води водоймищ  в межах пляжу м. Павлоград ( по ХСК і хлоридам)  та м. Нікополь (за показником рН ).

По нестандартним результатам  лабораторних досліджень води водоймищ надані інформації в територіальні органи  влади, місцевого самоврядування, Держпродспоживслужби та  власникам пляжів  для прийняття відповідних заходів.

 

Інформація про якість  води водоймищ, річок та морів у межах здійснення моніторингу за пляжами (що мають офіційний статус) на території Дніпропетровської області,  на протязі оздоровчого сезону (щотижнево) станом на 06.08.2021 року                                                              .                                                                                         ( з 29.07.2021 по 06.08.2021)

 

Діючі пляжі, що знаходяться під моніторинговим  наглядом та мають офіційний статус Якість води за мікробіологічними показниками Якість води за фізико-хімічними показниками**
Дослідже-но проб З них нестан-дартні Вико-нано досліджень З них нестандартні У т.ч. виявлені збудники інфекційних захворювань Дослідже-но проб З них нестандартні Виконано досліджень З них нестандартні
Усього          8 11 4 43 4 2 2 24 3

 

 

Область/

район

Назва пляжу або точки відбору в їх межах, що мають офіційний статус Назва населеного пункту, для якого створено пляж Назва річки або поверхневої водойми (озера, ставок тощо), на якій він знаходиться Якість води водоймищ  (відповідає або не відповідає і за якими показниками з позначенням рівня)
1. Пляж КП «Парку культури та відпочинку Придніпровський»  м. Дніпро р. Дніпро не відповідає:

за мікробіологічними показниками:

індекс ЛКП – 9500 дм3

2. Пляж КП «Парк  культури та відпочинку Сагайдак» м. Дніпро р. Дніпро відповідає
3. Пляж Монастирського острова м. Дніпро р. Дніпро відповідає

 

4. Пляж «міський» має офіційний статус

 

 

м. Павлоград, парк 1 Травня,

відомча належність –

КП «Затишне місто»  Павлоградської  міської  ради

річка Вовча не відповідає:

за мікробіологічними показниками:

Інд ЛКП 29000 КУО\дм.куб

 

не відповідає:

за фізико-хімічними показниками:

ХСК- 68.0   мг  О2/ дм.куб.

Хлориди -495.0 мг/дм .куб.

5. Пляж  міський

 

м.Верхньодніпровськ Кам’янське водосховище на річці Дніпро не відповідає:

за мікробіологічними показниками:

індекс ЛПКП 13000 КУО/дм3

 

6. міський пляж Апостолівський район,

м. Зеленодольськ,

Водосховище ДТЕК Криворізької ТЕС   відповідає

7.

 

Дитячий пляж   КП НККП м.Новомосковськ м. Новомосковськ р.Самара не відповідає:

за мікробіологічними показниками:

індекс ЛКП=240000 КУО/дм3.

8. Пляж КП «Нікопольська міська аварійно – рятувальна служба» м. Нікополь Р. Дніпро, Каховське водосховище не відповідає:

за фізико-хімічними показниками:

по рН ( 8,91 од рН)

 

Автор  – лікар відділу епіднагляду (спостереження) та профілактики неінфекційних  хвороб  Чубукова С.А.

Print Friendly, PDF & Email