Оперативна інформація щодо захворюваності на грип та ГРВІ на 6 тижні 2019 року


Дніпропетровський обласний лабораторний центр МОЗ України – єдина установа в області, яка здійснює епідеміологічний та вірусологічний моніторинг поширення гострих респіраторних вірусних інфекцій.

За даними оперативного епідеміологічного моніторингу на 6-му тижні 2018 року (з 01.02.19р. по 07.02.19р.) в Дніпропетровській області з приводу гострих респіраторних інфекцій за медичною допомогою до лікувально-профілактичних закладів звернулося 16,1 тисяч осіб (показник захворюваності на 100 тисяч населення нижче показника попереднього тижня). Питома вага дітей в загальній структурі захворілих  – 66,4%.

На одній адміністративній території області перевищено епідемічний рівень захворюваності.

У порівнянні з попереднім тижнем загальна кількість госпіталізованих осіб знизилась на 2,4%. Всього за звітній тиждень по Дніпропетровській області госпіталізовано 411 осіб.

Летальних випадків через ускладнення від грипу, ГРІ не зареєстровано.

Вірусологічний моніторинг проводиться обласною вірусологічною лабораторією та двома вірусологічними підрозділами ВСП Криворізький та Кам`янський міський відділ лабораторних досліджень ДУ«Дніпропетровський ОЛЦ МОЗ України»

Лабораторні дослідження на грип із використанням ПЛР методу проводяться на базі модернізованої обласної вірусологічної лабораторії за адресою: м.Дніпро, вул.Шербаня, 6.

За даними лабораторних досліджень у поточному епідемічному сезоні встановлено циркуляцію вірусів грипу типу А.

 Щеплення проти грипу.

У поточному епідемічному сезоні в Дніпропетровській області щеплено проти грипу 20601 особа (72% від запланованих),  у т.ч.:

–    медичного ризику – 4773 особа (58% від запланованих);

–    епідемічного ризику – 15828 осіб (76,2% від запланованих).

 

 

 

Завідувач відділення організації епідеміологічних досліджень відділу дослідження біологічних факторів ДУ «Дніпропетровський ОЛЦ МОЗ України» Кузьменко О.В.

 

Print Friendly, PDF & Email