Санітарно-епідемічна ситуація на території Дніпропетровської області за період з 09.02.2018р. по 15.02.2018р


За період з 09.02.2018р. по 15.02.2018р. з приводу гострих респіраторних вірусних інфекцій за медичною допомогою до лікувально-профілактичних закладів звернулося 21 тисяча 68 осіб (інтенсивний показник 634,09). У порівнянні з попереднім тижнем захворюваність знизилась на 2,0%. Показник захворюваності по області нижче епідемічного порогу на 27% але вище показника минулого року.

На двох адміністративних територіях області перевищено епідемічний поріг (Криворізькому і Софіївському районах).

Високі рівні захворюваності спостерігаються серед мешканців м.Вільногірськ, Кривий Ріг, м.Кам’янське, м.Павлоград, Криворізькому, Софіївському, Синельниківському, Нікопольському та Павлоградському районах.

Серед дітей віком 0-17 років захворюваність на гострі респіраторні інфекції та грип знизилась  на 4,2%. Зареєстровано понад 14 тисяч випадків. Питома вага дітей в загальній структурі захворілих  – 70,5%.

За даними департаменту освіти Дніпропетровської ОДА у зв’язку з високим рівнем захворюваності тимчасово призупинено навчально-виховний процес серед учнів 56 загальноосвітніх шкіл (з яких 30 – по м.Кривий Ріг) та 368 окремих класів в м.Дніпро, м.Кам’янське, м.Кривий Ріг, м.Жовті Води, м.Павлоград, Новомосковський, Верхньодніпровський, Криничанський, П’ятихатський та Солонянський райони, із загальною кількістю 32 тисячі 650 учнів.

У порівнянні з попереднім тижнем загальна кількість госпіталізованих осіб з приводу ГРІ  по області зросла на 13%.  Всього госпіталізовано 722 особи, з них 613 дітей.

З початку епідемічного сезону в Дніпропетровській області щеплено проти грипу 25 тис. 729 осіб  (72% від запланованих).

За результатами вірусологічного моніторингу, який проводиться ДУ «Дніпропетровський ОЛЦ МОЗ України» на поточному тижні встановлено циркуляцію переважно вірусів грипу В. Також виявлялися аденовіруси.

На поточному тижні продовжується подальше розповсюдження  кору. За звітній тиждень зареєстровано – 47 випадків.

Загальна кількість захворілих на кір у поточному році – 198 осіб (інтенсивний показник 5,9). Випадки реєструвалися на 12 адміністративних територіях. Зареєстровано 8 спалахів: м.Дніпро, м.Кривий Ріг, м.Марганець, м.Нікополь (2), Дніпровському та  Магдалинівському (2) районах.

Серед захворілих у 2018 році – 43% особи ромської національності (86 захворілих, які не щеплені проти кору).

В загальній структурі захворілих на кір питома вага дітей до 17 років – 69,7% (138 дітей). Основна причина виникнення захворювань – відсутність у більшості захворілих щеплень проти кору. Враховуючи динамічне поширення кору серед населення епідемічний прогноз – несприятливий.

Серед мешканців Дніпропетровської області захворюваність гострими кишковим інфекціями зросла  на 26%. Всього по області зареєстровано 181 випадок захворювання (інтенсивний показник на 100 тисяч населення 5,45) проти 144 випадків (інтенсивний показник 4,33) на попередньому тижні.

Питома вага дітей до 17 років в загальній структурі захворілих на гострі кишкові інфекції складає 62,4% (113 випадків).

В медичні заклади області з підозрою на захворювання вірусним гепатитом звернулись 10 осіб (показник захворюваності на 100 тисяч населення 0,30) проти 9 осіб (показник захворюваності 0,27) на попередньому тижні.

За минулий тиждень в лікувально-профілактичні заклади області  за медичною допомогою звернулися 3 особи, які контактували з хворими на сказ тваринами. Фахівцями ВСП ДУ «Дніпропетровський ОЛЦ МОЗ України»  проведено епідеміологічне обстеження вогнищ. Контактні особи отримують  лікувально-профілактичні щеплення.

За даними спостережень рівень природного гамма-фону в контрольних точках вимірювань склав 12,5 мкР/год, що відповідає рівню природного радіаційного фону області.

Радіаційних аварій та надзвичайних ситуацій, пов’язаних з викраденням або з виявленням технологічних джерел іонізуючого випромінювання, не зареєстровано.

 

Василевська І.С.     

Print Friendly, PDF & Email