Оперативна інформація щодо захворюваності на грип та ГРІ станом на 16.02.18 року


За даними оперативного епідеміологічного моніторингу на 7-му тижні (за період з 09.02.18р. по 15.02.2018р.) по області з приводу гострих респіраторних захворювань та грипу за медичною допомогою до лікувально-профілактичних закладів звернулося понад 21 тисячі, із них  70,5% діти до 17 років. Захворюваність на рівні минулого тижня.

Показник захворюваності на ГРІ та грип (сумарно) серед населення області нижче епідемічного порогу на 27%, але вище показника минулого року на 24%.

На 2-х адміністративних територіях області перевищено епідемічний поріг.

Високі рівні захворюваності зареєстровані серед мешканців м.Вільногірськ, Кривий Ріг, м.Кам’янське, м.Павлоград, Софіївському, Криворізькому, Синельниковському  та Нікопольському районах.

Найвищий показник захворюваності на грип та ГРВІ зареєстровано в м.Вільногірськ – 1055,6, найменший у м.Марганець – 278,8 на 100 тисяч населення

Серед дітей віком 0-17 років захворюваність на гострі респіраторні інфекції та грип знизилась на 4% (за рахунок дітей шкільного віку. Зареєстровано майже 15 тисяч випадків.

У зв’язку з високими рівнями захворюваності серед дітей шкільного віку, за даними Департаменту освіти та науки Дніпропетровської ОДА, тимчасово призупинено навчально-виховний процес серед учнів загальноосвітніх шкіл  та окремих класів в м.Дніпро, м.Кам’янське, м.Кривий Ріг, м.Жовті Води, м.Павлоград, Новомосковський, Верхньодніпровський, Криничанський, П’ятихатський та Солонянський райони, із загальною кількістю понад 32 тисячі учнів.

У порівнянні з попереднім тижнем загальна кількість госпіталізованих осіб зросла на 13%, а серед дітей зросла на 14%.

Летальних випадків через ускладнення від грипу не зареєстровано.

За даними вірусологічного моніторингу, який проводиться ДУ «Дніпропетровський обласний лабораторний центр МОЗ України» на звітному тижні встановлено циркуляцію вірусу грипу В. Також в поодиноких випадках виявлялися віруси грипу А та аденовіруси.

З початку епідемічного сезону проти грипу в області щеплено 25729 осіб (72,3% від запланованих), у т.ч.: медичного ризику – 7757 осіб, епідемічного ризику – 17972 особи.

 

 

Завідувач  відділення організації епідеміологічних досліджень  ДУ «Дніпропетровський ОЛЦ МОЗ України»   Кузьменко О.В.

 

 

Print Friendly, PDF & Email