Санітарно-епідемічна ситуація на території Дніпропетровської області за період з 26.01.2018р. по 01.02.2018р.


За період з 26.01.2018р. по 01.02.2018р. з приводу гострих респіраторних вірусних інфекцій за медичною допомогою до лікувально-профілактичних закладів звернулося 20 тисяч 706 осіб (інтенсивний показник 623,19). У порівнянні з попереднім тижнем захворюваність зросла на 16%. Показник захворюваності по області нижче епідемічного порогу на 26,8%.

Високі рівні захворюваності спостерігаються серед мешканців м.Жовті Води, м.Вільногірськ, м.Кам’янське, Нікополь, Кривий Ріг, Криворізькому, Криничанському та Павлоградському районах.

Серед дітей віком 0-17 років захворюваність на гострі респіраторні інфекції та грип зросла на 21% (за рахунок дітей шкільного віку). Зареєстровано понад 15 тисяч випадків. Питома вага дітей в загальній структурі захворілих  – 74%.

За даними департаменту освіти Дніпропетровської ОДА у зв’язку з високим рівнем захворюваності тимчасово призупинено навчально-виховний процес серед учнів окремих класів та загальноосвітніх шкіл в м.Дніпро, м.Кам’янське м.Кривий Ріг, м.Жовті Води, м.Марганець, м.Нікополь, м.Павлоград, Новомосковський район, із загальною кількістю понад 18 000 учнів.

У порівнянні з попереднім тижнем загальна кількість госпіталізованих осіб з приводу ГРІ  по області зросла на 5%.  Всього госпіталізовано 662 особи, з них 523 дитини.

З початку епідемічного сезону в Дніпропетровській області щеплено проти грипу 25 тис. 717 осіб  (72% від запланованих).

За результатами вірусологічного моніторингу, який проводиться ДУ «Дніпропетровський ОЛЦ МОЗ України» на поточному тижні встановлено циркуляцію вірусів грипу В серед дітей та дорослого населення.

На поточному тижні продовжується подальше розповсюдження  кору. За звітній тиждень зареєстровано – 20 випадків кору.

Загальна кількість захворілих на кір у поточному році – 102 особи (інтенсивний показник 3,0). Випадки реєструвалися на 12 адміністративних територіях: м.Дніпро, м.Кривий Ріг, м.Марганець, м.Нікополь, м.Жовті Води, Васильківському, Дніпровському, Криничанському, Магдалинівському, Новомосковському, Синельниківському та Солонянському районах.

В загальній структурі захворілих на кір питома вага дітей до 17 років – 66% (67 дітей), найбільша кількість випадків зареєстрована серед дітей 1-4 та 10-14 років. Основна причина виникнення захворювань – відсутність у більшості захворілих щеплень проти кору. Враховуючи динамічне поширення кору серед населення епідемічний прогноз – несприятливий.

Серед мешканців Дніпропетровської області захворюваність гострими кишковим інфекціями знизилась  на 20%. Всього по області зареєстровано 119 випадків захворювання (інтенсивний показник на 100 тисяч населення 3,58) проти 149  випадків (інтенсивний показник 4,48) на попередньому тижні.

Питома вага дітей до 17 років в загальній структурі захворілих на гострі кишкові інфекції складає 70% (76 випадків).

В медичні заклади області з підозрою на захворювання вірусним гепатитом звернулись 6 осіб (показник захворюваності на 100 тисяч населення склав 0,18), що на рівні попереднього тижня.

За даними спостережень рівень природного гамма-фону в контрольних точках вимірювань склав 12,5 мкР/год, що відповідає рівню природного радіаційного фону області.

Радіаційних аварій та надзвичайних ситуацій, пов’язаних з викраденням або з виявленням технологічних джерел іонізуючого випромінювання, не зареєстровано.

 

 

Василевська І.С.     

Print Friendly, PDF & Email