Щодо санітарно-епідемічної ситуації на території Дніпропетровської області за 6-й тиждень (02.02.2024 по 08.02.2024) 


Відповідно до наказів та службових листів МОЗ України у період воєнного стану ДУ «Дніпропетровський ОЦКПХ МОЗ» здійснює щоденний моніторинг за станом інфекційної захворюваності та спалахами, радіаційним фоном та якістю питної води, що  подається населенню.

Згідно з даними епідеміологічного моніторингу, який здійснювався  ДУ «Дніпропетровський ОЦКПХ МОЗ» протягом звітного тижня (з 02.02.2024 по 08.02.2024р.), спалахи інфекційних хвороб – не зареєстровані, стан епідемічної ситуації серед населення Дніпропетровської області контрольований.

Захворюваність на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції (ГРВІ) знаходиться на неепідемічному рівні. За тиждень зареєстровано 13390 випадків ГРВІ (інтенсивний показник на 100 тисяч населення 432,9), що на 15,6% більше минулого тижня та на 26,8% менше від встановленого епідпорогу. Зареєстровано перевищення епідемічного порогу по  м.Тернівка (53,5%), м.Жовті Води (32,5%), Васильківський район (35,8 %), Верхньодніпровський (13,6%), Магдалинівський (61,2%),  П’ятихатський (94,5%), Синельниківський (14,2%), Софіївський (2%), Юріївський (24,9%), Петриківський район (34,7%).

В загальній структурі захворілих на ГРВІ питома вага дітей до 17 років – 43,3%. До закладів охорони здоров’я госпіталізовано 533 хворих, у т.ч. 304 дитини. З початку епідемічного сезону проти грипу вакциновано 11107 осіб. За результатами вірусологічного моніторингу на території області встановлено циркуляцію вірусів грипу типу А, В, парагрипу.

В загальній структурі ГРВІ на COVID-19 припадає 6,2%. Зареєстровано 430 випадків (інтенсивний показник 14,0), що на 31,2% більше попереднього тижня. Питома вага дітей до 17 років – 8,5% (37 осіб). Кількість пацієнтів із діагнозом COVID-19, які знаходились на стаціонарному лікуванні в закладах охорони здоров’я області – 94 (25,8% від госпіталізованих з ГРВІ), у т.ч. 1 пацієнт госпіталізований до відділення реанімації та інтенсивної терапії. Зареєстровано 2 летальних випадки з лабораторно підтвердженим COVID-19 серед пацієнтів медичного ризику, які мали супутні стани та не були щеплені проти COVID-19.

В зв’язку високими рівнями захворюваності серед дітей на окремих адміністративних територіях призупинявся освітній процес або переходив на дистанційну форму навчання в 20 окремих класах та 2 школах (м.Кам`янське, м.Жовті Води,  Верхньодніпровському районі).

Захворюваність на гострі кишкові інфекції (ГКІ) по області зросла на 13 випадків, але не перевищує середньобагаторічні показники. Всього за попередніми діагнозами зареєстровано 98 випадків захворювання, інтенсивний показник 3,17 на 100 тисяч населення. Питома вага дітей до 17 років в загальній структурі захворілих на гострі кишкові інфекції складає 72,4%.

Випадки підозр на вірусні гепатити не зареєстровані. 

В заклади охорони здоров’я з осередків сказу  серед тварин звернулося 8  дорослих осіб, всі отримують лікувально-профілактичну імунізацію. Фахівцями ДУ «Дніпропетровський ОЦКПХ МОЗ» сумісно з представниками охорони здоров’я та ветеринарної медицини організовані протиепідемічні, медичні та протиепізоотичні заходи.

В порядку щоденного моніторингу якості та безпечності питної води, що подається населенню області, у визначених моніторингових точках на період воєнного стану в країні,  за період з 02.02.2024 по 08.02.2024 досліджено 136 проб  питної води:

  • за результатами мікробіологічних досліджень всі проби відповідають нормативам, збудники інфекційних захворювань не виявлялись;
  • за результатами фізико-хімічних досліджень 95 проб з відхиленням від нормативів: 
  • з них за органолептичними показниками відмічається перевищення нормативів   по  присмаку, забарвленості  та каламутності у питній воді з поверхневих водойм (м. Дніпро, м. Кривий Ріг, Марганець, Дніпровський, Криворізький, Царичанський,      райони);
  • за  показниками: хлороформу та перманганатної окиснюваності (м.Дніпро, м.Кам’янське, м.Нікополь м.Павлоград, Апостолове, Дніпровський,  Новомосковський, Верхньодніпровський, Нікопольський, Жовтоводський  та Синельниківський  райони); за показниками сухого залишку і хлоридів у  м. Кривий Ріг та за показниками сухого залишку і хлоридів  у питній воді з підземних джерел  Апостолове, Васильківський, Першотравенський та Царичанський райони. Але значення цих показників є сталими протягом багатьох років, без аномальних змін.    

Інформація щодо результатів моніторингових досліджень  питної води для забезпечення населення області надається до ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України», органів влади і місцевого самоврядування, Держпродспоживслужби, керівникам підприємств водопостачання.

Бригади радіаційного спостереження ДУ «Дніпропетровський ОЦКПХ МОЗ» працюють в посиленому режимі; гама-фон в контрольних точках вимірювань відповідає природному радіаційному фону області (тобто, не перевищує 20 мкР/год).

Print Friendly, PDF & Email