ІНФОРМАЦІЯ ПРО ЯКІСТЬ ПИТНОЇ ВОДИ НА ТЕРИТОРІЇ ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ (за період з 10.03.2023 по 16.03.2023)


ДУ «Дніпропетровський ОЦКПХ МОЗ» здійснює щоденний лабораторний  контроль якості та безпечності питної води на території області  в межах  соціально – гігієнічного  моніторингу.  

Державна установа  «Дніпропетровський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України»  на період воєнного стану в країні продовжує здійснювати  щоденний лабораторний  контроль якості та безпечності  питної води за мікробіологічними та фізико-хімічними показниками на території області  в межах  соціально – гігієнічного  моніторингу.

За період з 10.03.2023 по 16.03.2023 структурними підрозділами ДУ «Дніпропетровський ОЦКПХ МОЗ » на території області досліджено 199 проб питної води   на відповідність до вимог Державних санітарних правил і норм «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною».

 Дніпропетровська область

 

кількість проб на мікробіологічні показники з них не відповідають нормативам кількість проб на фізико-хімічні показники з них не відповідають нормативам,                                                 за якими показниками
Дніпровський район 49 0 49 27    ( смак, присмак, забарвленість , каламутність)
Кам’янський район 44 0 44 13(забарвленість , каламутність)
Криворізький район 31 0 31 6 (забарвленість , каламутність)
Нікопольський район 35 0 35 1 (забарвленість , каламутність)
Новомосковський район 12 0 12 2 (забарвленість , каламутність)
Павлоградський район 14 0 14 0
Синельниківський район 14 0 14 1(забарвленість , каламутність)
Всього по області 199 0 199 50 ( смак, присмак, забарвленість , каламутність)

За мікробіологічними показниками всі досліджені проби води відповідають встановленим нормативам.

За фізико – хімічними показниками залишається на рівні багаторічних показників, без аномальних змін.

На даний час наша  Установа  продовжує здійснювати лабораторний контроль  якості питної води, що надається населенню області з водозаборів на Каховському водосховищі. Додатково до планового періодичного контролю  та щоденного дослідження якості питної води на час воєнного стану, в населених пунктах, що забезпечуються з Каховського водосховища (м.м. Кривий Ріг, Нікополь, Марганець, Апостолово),  взята на постійний лабораторний контроль питна вода на виході в мережу з насосно-фільтрувальних станцій Каховського водопровідного комплексу «Кривбасводопостачання», Радушанського водопровідного комплексу на Південному водосховищі (яке забезпечується водою із Каховського водосховища через канал Дніпро-Кривий Ріг), КП «Покров-водоканал» та  КП «Лиман».

Станом на сьогоднішній день погіршення якості води, як по мікробіологічним, так і фізико-хімічним показникам лабораторіями нашої Установи не виявлено.                                                                                                                                                                              

ДУ «Дніпропетровський ОЦКПХ МОЗ» на період воєнного стану, враховуючи нестабільність та  можливість виникнення різних непередбачуваних ситуацій, в тому числі і на системах водопостачання, продовжує рекомендувати населенню області   вживати лише кип’ячену  або питну доочищену фасовану воду.

 

Виконавець: лікар з комунальної гігієни відділу епіднагляду та профілактики неінфекційних хвороб ДУ “Дніпропетровський ОЦКПХ МОЗ” ЧУБУКОВА Світлана

 

Print Friendly, PDF & Email