Алергенні кліщі. Засоби профілактики


Державна установа «Дніпропетровський обласний  центр контролю та профілактики захворювань МОЗ України» повідомляє  населенню про небезпечність контакту з алергенними кліщами (кліщами домового пилу).

З кожним роком зростає кількість захворювань, спричинених різними алергенами, головними із яких є кліщі домового пилу.

Алергенні кліщі спричиняють шкоду здоров’ю людини, а саме – порушення роботи дихальної системи, захворюваність на бронхіальну астму, риніти, екземи, алергічні захворювання  та інш.

Кліщі домового пилу мікроскопічно малі, їхні розміри складають від 0,10 до 0,22 мм.

Наші житла забезпечують їм саму комфортну обстановку: вологість 70-80%, температура 20-25 градусів. Кількість кліщів у квартирах різна. Найбільше їх можна знайти у спальні, де в 1 грамі пилу може міститися від 3 до 15 тисяч кліщів.

Вони харчуються виключно продуктами відлущування  шкіри: клітинами,  лусочками, волосками та іншими роговими останками. Улюблені місця їх розповсюдження – постіль людини, матраци, подушки, ковдри, підвіконня, килими, радіатори опалення, м’які іграшки, штучні квіти, штори  та домовий пил.

Запобіжними  заходами  щодо  не розповсюдження алергенних кліщів є:

–  заміна  подушок , ковдр з пір’я на синтетичні;

–  хімічна чистка речей не рідше одного разу на рік;

– своєчасне прання постільної білизни, наматрацників при температурі не нижче 65 градусів із застосуванням протиалергенних добавок;

–  застосуванням пилососів та пароочищувачів різних типів;

– вологе прибирання приміщень з використанням сучасних миючих засобів ;

–  систематичне провітрювання або кондиціювання приміщень;

–  використання сучасних  засобів для боротьби з кліщами домового пилу «Алергофф», « Сталораль».

 

Треба пам’ятати , що при проявах алергічних захворювань ( риніт, дерматит, алергічні бронхіти, бронхіальна астма )  необхідно  звернутися до сімейного лікаря,  алерголога  або дерматолога  для  своєчасного   обстеження та призначення лікування.

Для того, щоб впевнитись, що Ваші оселі є вільними від небажаних «співмешканців», доцільно дослідити  зразки побутового пороху на наявність алергенних  кліщів.

У  Державній  установі «Дніпропетровський  обласний центр центр контролю та профілактики хвороб  МОЗ України» за адресою: м. Дніпро, вул. Щербаня,6,   у паразитологічній лабораторії , акредитованій  ДСТУ ISO/IEC 17025:2017 проводяться  дослідження побутового пороху на наявність алергенних та інших кліщів на договірній основі. Вартість одного дослідження з ПДВ становить 85,2 грн.

Тільки  Ваші  дії щодо запобігання розповсюдження алергенних кліщів сприятимуть поліпшенню   здоров’я  дітей та дорослих.

Телефон для довідок 731-96-19

Виконавець: Деха Л.М. – ентомолог паразитологічної лабораторії ДУ «Дніпропетровський ОЦКПХ  МОЗ”

Print Friendly, PDF & Email