Оперативна інформація щодо захворюваності на грип та ГРВІ на 50 тижні


Дніпропетровський обласний лабораторний центр МОЗ України – єдина установа в області, яка здійснює епідеміологічний та вірусологічний моніторинг поширення гострих респіраторних вірусних інфекцій.

За даними оперативного епідеміологічного моніторингу на 50-му тижні 2018 року (з 07.12.18р. по 13.12.18р.) в Дніпропетровській області з приводу гострих респіраторних інфекцій за медичною допомогою до лікувально-профілактичних закладів звернулося 18,9 тисяч осіб (показник захворюваності на 100 тисяч населення 569,7).

У порівняні з попереднім тижнем захворюваність зросла на 7%, разом з тим на рівні показника минулого року та нижче епідемічного порогу. На 6-ти адміністративних територіях області перевищено епідемічні рівнів захворюваності.

Найвищий рівень захворюваності зареєстровано серед мешканців Томаківського району (1483,9).

Серед дітей віком 0-17 років захворюваність на гострі респіраторні інфекції зросла на 4,3%. Зареєстровано 12 тисяч 830 випадків (інт.пок.2276,7). Питома вага дітей в загальній структурі захворілих  – 68%.

За даними департаменту освіти та науки Дніпропетровської ОДА, у зв’язку зі збільшенням чисельності учнів, які відсутні на уроках через захворювання на ГРВІ, освітній процес призупинено в окремих класах та школах м.Дніпро, м.Кам`янське,  м.Кривий Ріг, м.Павлоград, Дніпровського, Новомосковського, П`ятихатського та Широківського району.  Всього закрито 3 школи та 237 класів,  із загальною кількістю учнів –  6560.

У порівнянні з попереднім тижнем загальна кількість госпіталізованих осіб зросла на 25,5%. Всього за звітній тиждень по Дніпропетровській області госпіталізовано 693 особи, у т.ч. 567 дітей.

Летальних випадків через ускладнення від грипу, ГРІ не зареєстровано.

Вірусологічний моніторинг проводиться обласною вірусологічною лабораторією та двома вірусологічними підрозділами ВСП Криворізький та Кам`янський міський відділ лабораторних досліджень ДУ«Дніпропетровський ОЛЦ МОЗ України»

Лабораторні дослідження на грип із використанням ПЛР методу проводяться на базі модернізованої обласної вірусологічної лабораторії за адресою: м.Дніпро, вул.Шербаня, 6.

За результатами вірусологічного моніторингу на звітному тижні встановлено циркуляцію вірусів грипу типу А.

Щеплення проти грипу.

У поточному епідемічному сезоні в Дніпропетровській області щеплено проти грипу 14844 особи (51,2% від запланованих),  у т.ч.:

  • медичного ризику – 2773 особи (33,7% від запланованих);
  • епідемічного ризику – 12071 особа (58,1% від запланованих).

 

Print Friendly, PDF & Email