Санітарно-епідемічна ситуація на території Дніпропетровської області за період з 19.10.18р. по 25.10.18р.


На звітному тижні (з 19.10.18р. по 25.10.18р.) за медичною допомогою з приводу гострих респіраторних вірусних інфекцій до лікувально-профілактичних закладів звернулося 14,7 тисяч осіб (інт.пок. 444,4) проти 12,1 тисяч осіб (інт.пок. 422,7) на попередньому тижні.

Показник захворюваності по області нижче епідемічного порогу та  на рівні показника минулого року.

Перевищення середнього обласного показнику захворюваності спостерігається на 12 адміністративних територіях. Найбільші рівні захворюваності зареєстровані серед мешканців  м.Вільногірськ, м.Кам’янське, м.Павлоград,  м.Кривий Ріг, Синельниківського, Новомосковського, Томаківського, Нікопольського, Дніпровського, НікопольськогоЮ П’ятихатського та Юріївського районів.

Питома вага дітей в загальній структурі захворілих ГРІ складає 69,5%. Зареєстровано понад 10 тисячі випадків.

З приводу ГРІ в лікувально-профілактичні заклади області госпіталізовано 400 осіб, з них 322 дитини.

Станом на 25.10.2018р. в Дніпропетровській області щеплено проти грипу 317 особа (5,7% від запланованих).

Стан захворюваності мешканців Дніпропетровської області на гострі кишкові інфекції відповідає сезонному рівню. Зареєстровано 197 випадків (показник на 100 тисяч населення 5,9), що на 6% більш показника попереднього тижня. Спалахів гостри кишкових інфекцій не зареєстровано.

Зареєстровано 5 випадків захворювання на кір (на попередньому тижні випадки кору не реєструвались). Всього у поточному році (станом на 25.10.2018р.) за первинними діагнозами по області зареєстровано 936 випадок (показник захворюваності на 100 тисяч населення 28,2 знаходиться на високому рівні). Питома вага дітей до 17 років в загальній структурі захворілих – 51% (480 випадків). Основна причина виникнення захворювань – відсутність у 78% захворілих щеплень проти кору.

В медичні заклади області з підозрою на захворювання вірусним гепатитом звернулося 7 осіб (показник захворюваності на 100 тисяч населення 0,2), як і на попередньому тижні.

За звітний тиждень в лікувально-профілактичні заклади області за медичною допомогою звернулось 4 особи, які контактували з хворою на сказ твариною. Контактні особи отримують лікувально-профілактичні щеплення.

З приводу отруєння грибами в медичні заклади м.Дніпро звернулося та госпіталізовано  2 особи. На даний час постраждалі знаходяться на стаціонарному лікуванні.  Захворювання пов’язані із вживанням дикорослих грибів, які постраждалі самостійно зібрали та готували в домашніх умовах.

За даними спостережень рівень природного гамма-фону в контрольних точках вимірювань склав 12 мкР/год, що відповідає рівню природного радіаційного фону області.

Радіаційних аварій та надзвичайних ситуацій, пов’язаних з викраденням або з виявленням технологічних джерел іонізуючого випромінювання, не зареєстровано.

 

 

 

Print Friendly, PDF & Email