Санітарно-епідемічна ситуація на території Дніпропетровської області за період з 06.04.18р. по 12.04.18р


За період з 06.04.18р. по 12.04.18р. з приводу гострих респіраторних інфекцій та грипу за медичною допомогою до лікувально-профілактичних закладів звернулося 8 тисяч 717 осіб (інтенсивний показник 262,4). У порівнянні з попереднім тижнем захворюваність знизилась на 21%. Показник захворюваності по області нижче епідемічного порогу на 55% та показника минулого року на 30%.

Епідемічний поріг на жодній адміністративній території області не перевищено.

Високі рівні захворюваності залишаються серед мешканців м.Вільногірськ, Синельниківського Криничанського районів.

Серед дітей віком 0-17 років захворюваність на гострі респіраторні інфекції та грип знизилась на 19%. Зареєстровано 5 тисяч 885 випадків. Питома вага дітей в загальній структурі захворілих – 67,5%.

У порівнянні з попереднім тижнем загальна кількість госпіталізованих осіб з приводу ГРІ та грипу по області знизилась на 25%. Всього госпіталізовано 320 осіб, з них 267 дітей.

За результатами вірусологічного моніторингу, який проводиться ДУ «Дніпропетровський ОЛЦ МОЗ України» на поточному тижні встановлено циркуляцію пандемічного вірусу грипу А(H1N1).

За звітній тиждень на кір захворіло 66 осіб проти 54 на попередньому тижні.  В м. Дніпро продовжується реєстрація випадків кору серед студентів та працівників Дніпровського державного аграрно-економічного університету. Загальна кількість захворілих по аграрно-економічного університету склала – 31 особа, в тому числі 26 студентів, 4х працівників та 1 дитина.  Крім того, у квітні 2018р. випадки кору зареєстровані серед студентів Дніпропетровського національного університету імені Олеся Гончара (3 випадки), Дніпропетровської державної медичної академії (2 випадки), Національної металургійної академії України, Придніпровської державної академії будівництва та архітектури (по 1 випадку). Ситуація швидко поширюється. Має місце розповсюдження кору за межі Дніпропетровської області на інші адміністративні території України (Кіровоградська, Житомирська області).

Загальна кількість захворілих на кір у поточному році склала 466 осіб, показник захворюваності 14,0 знаходиться на високому рівні. Випадки реєструвалися на 22 адміністративних територіях. Зареєстровано 14 спалахів: м.Дніпро (4), м.Кривий Ріг, м.Марганець, м.Нікополь (2), Магдалинівському (2), Дніпровському та П’ятихатському районах.

В загальній структурі захворілих на кір питома вага дітей до 17 років – 55% (258 дітей). Основна причина виникнення захворювань – відсутність у більшості захворілих щеплень проти кору. Враховуючи динаміку поширення кору серед населення епідеміологічний прогноз – несприятливий, вірогідне подальше розповсюдження кору, як по області, так і за її межі.

Серед мешканців Дніпропетровської області захворюваність гострими кишковим інфекціями знизилась на 18%. Всього по області зареєстровано  191 випадок захворювання (показник на 100 тисяч населення 5,7) проти 232 197 випадків (інтенсивний показник 6,9) на попередньому тижні.

Питома вага дітей до 17 років в загальній структурі захворілих на гострі кишкові інфекції складає 69% (131 випадок).

В медичні заклади області з підозрою на захворювання вірусним гепатитом звернулись 11 осіб (показник захворюваності на 100 тисяч населення 0,3) проти 10 осіб (показник захворюваності 0,3) на попередньому тижні.

За звітний тиждень в лікувально-профілактичні заклади області  за медичною допомогою звернулись 2 особи, які контактували з хворою на сказ твариною. Фахівцями ВСП ДУ «Дніпропетровський ОЛЦ МОЗ України»  проведено епідеміологічне обстеження вогнища. Контактні особи отримують  лікувально-профілактичні щеплення.

За даними спостережень рівень природного гамма-фону в контрольних точках вимірювань склав 13 мкР/год, що відповідає рівню природного радіаційного фону області.

Радіаційних аварій та надзвичайних ситуацій, пов’язаних з викраденням або з виявленням технологічних джерел іонізуючого випромінювання, не зареєстровано.

Василевська І.С.     

Print Friendly, PDF & Email