Санітарно-епідемічна ситуація на території Дніпропетровської області за період з 16.03.18р. по 22.03.18р.


За період з 16.03.18р. по 22.03.18р. з приводу гострих респіраторних інфекцій та грипу за медичною допомогою до лікувально-профілактичних закладів звернулося 13 тисяч 158 осіб (інтенсивний показник 396,0). У порівнянні з попереднім тижнем захворюваність знизилась на 3%. Показник захворюваності по області нижче епідемічного порогу на 54% та показника минулого року на 7%.

Епідемічний поріг на жодній адміністративній території області не перевищено.

Високі рівні захворюваності залишаються серед мешканців м.Вільногірськ, м.Павлоград, м.Кривий Ріг, м.Жовті Води, Синельниківського, Нікопольського та Новомосковського районів.

Серед дітей віком 0-17 років захворюваність на гострі респіраторні інфекції та грип знизилась на 2%. Зареєстровано 8 тисяч 521 випадок. Питома вага дітей в загальній структурі захворілих – 65%.

У порівнянні з попереднім тижнем загальна кількість госпіталізованих осіб з приводу ГРІ та грипу по області знизилась на 35%. Всього госпіталізовано 434 особи, з них 363 дітей.

З початку епідемічного сезону в Дніпропетровській області щеплено проти понад 25 тис. осіб (73% від запланованих).

За результатами вірусологічного моніторингу, який проводиться ДУ «Дніпропетровський ОЛЦ МОЗ України» на поточному в поодиноких випадках  встановлено циркуляцію пандемічного вірусу грипу А(H1N1).

За звітній тиждень на кір захворіло 48 осіб проти 38 на попередньому тижні. Зареєстровано 2 спалахи кору: по КЗ «Дніпропетровська багатопрофільна клінічна лікарня №4» ДОР (11 випадків, у т.ч. 9 – медичних працівників) та м.П’ятихатки (серед 5 дітей ромської національності).

Захворюваність на кір досягла високого рівня, що підлягає реагуванню з боку зацікавлених органів та відомств згідно пунктів 2.3, 4.1, 4.4 Протоколу №6 позачергового засідання  Дніпропетровської  регіональної комісії ТЕБ та НС від 28.02.18р.

Загальна кількість захворілих на кір у поточному році склала 332 особи. Випадки реєструвалися на 13 адміністративних територіях. Зареєстровано 10 спалахів: м.Дніпро (2), м.Кривий Ріг, м.Марганець, м.Нікополь (2), Магдалинівському (2), Дніпровському та П’ятихатському районах.

Серед захворілих у 2018 році, понад 48% – особи ромської національності (156 захворілих, які не щеплені проти кору).

В загальній структурі захворілих на кір питома вага дітей до 17 років – 66% (220 дітей). Основна причина виникнення захворювань – відсутність у більшості захворілих щеплень проти кору. Враховуючи динаміку поширення кору серед населення епідеміологічний прогноз – несприятливий.

Серед мешканців Дніпропетровської області захворюваність гострими кишковим інфекціями знизилась на 37%. Всього по області зареєстровано  202 випадки захворювання (показник на 100 тисяч населення 6,1) проти 320 випадків (інтенсивний показник 9,6) на попередньому тижні.

Питома вага дітей до 17 років в загальній структурі захворілих на гострі кишкові інфекції складає 73% (140 випадків).

В медичні заклади області з підозрою на захворювання вірусним гепатитом звернулись 8 осіб (показник захворюваності на 100 тисяч населення 0,24) проти 12 осіб (показник захворюваності 0,36) на попередньому тижні.

За звітний тиждень в лікувально-профілактичні заклади області  за медичною допомогою звернулась 1 особа, яка контактувала з хворою на сказ твариною. Фахівцями ВСП ДУ «Дніпропетровський ОЛЦ МОЗ України»  проведено епідеміологічне обстеження вогнища. Контактна особа отримує  лікувально-профілактичне щеплення.

За даними спостережень рівень природного гамма-фону в контрольних точках вимірювань склав 13 мкР/год, що відповідає рівню природного радіаційного фону області.

Радіаційних аварій та надзвичайних ситуацій, пов’язаних з викраденням або з виявленням технологічних джерел іонізуючого випромінювання, не зареєстровано.

Василевська І.С.     

Print Friendly, PDF & Email