Санітарно-епідемічна ситуація на території Дніпропетровської області за період з 07.03.18р. по 15.03.18р.


За період з 07.03.18р. по 15.03.18р. з приводу гострих респіраторних інфекцій та грипу за медичною допомогою до лікувально-профілактичних закладів звернулося 13 тисяч 519 осіб (інтенсивний показник 406,9). У порівнянні з попереднім тижнем захворюваність знизилась на 7%. Показник захворюваності по області нижче епідемічного порогу на 51% та показника минулого року на 5%.

Епідемічний поріг на жодній адміністративній території області не перевищено.

Високі рівні захворюваності залишаються серед мешканців м.Жовті Води, м.Вільногірськ, м.Павлоград, м.Кривий Ріг, Синельниківського, Софіївського та Новомосковського районів.

Серед дітей віком 0-17 років захворюваність на гострі респіраторні інфекції та грип знизилась на 9%. Зареєстровано 8 тисяч 687 випадків. Питома вага дітей в загальній структурі захворілих – 64%.

У порівнянні з попереднім тижнем загальна кількість госпіталізованих осіб з приводу ГРІ та грипу по області зросла на 29%. Всього госпіталізовано 667 осіб, з них 567 дітей.

З початку епідемічного сезону в Дніпропетровській області щеплено проти понад 25 тис. осіб (73% від запланованих).

За результатами вірусологічного моніторингу, який проводиться ДУ «Дніпропетровський ОЛЦ МОЗ України» на поточному тижні встановлено циркуляцію переважно вірусів грипу В. Також в поодиноких випадках  встановлено циркуляцію пандемічного вірусу грипу А(H1N1) та парагрипу.

За звітній тиждень зареєстровано 38 випадків захворювання на кір проти 24 на попередньому тижні.

Загальна кількість захворілих на кір у поточному році – 284 осіб (інтенсивний показник 8,6). Випадки реєструвалися на 12 адміністративних територіях. Зареєстровано 8 спалахів: м.Дніпро, м.Кривий Ріг, м.Марганець, м.Нікополь (2), Дніпровському та Магдалинівському (2) районах.

Серед захворілих у 2018 році, понад 45% – особи ромської національності (129 захворілих, які не щеплені проти кору).

В загальній структурі захворілих на кір питома вага дітей до 17 років – 67% (190 дітей). Основна причина виникнення захворювань – відсутність у більшості захворілих щеплень проти кору. Враховуючи динаміку поширення кору серед населення епідеміологічний прогноз – несприятливий.

Серед мешканців Дніпропетровської області захворюваність гострими кишковим інфекціями зросла в 2 рази. Всього по області зареєстровано  320 випадків захворювання (показник на 100 тисяч населення 9,63) проти 154 випадків (інтенсивний показник 4,63) на попередньому тижні.

Питома вага дітей до 17 років в загальній структурі захворілих на гострі кишкові інфекції складає 63% (202 випадки).

В медичні заклади області з підозрою на захворювання вірусним гепатитом звернулись 12 осіб (показник захворюваності на 100 тисяч населення 0,36) проти 4 осіб (показник захворюваності 0,12) на попередньому тижні.

За звітний тиждень в лікувально-профілактичні заклади області  за медичною допомогою звернулися 3 особи, які контактували з хворими на сказ тваринами. Фахівцями ВСП ДУ «Дніпропетровський ОЛЦ МОЗ України»  проведено епідеміологічне обстеження вогнищ. Контактні особи отримують  лікувально-профілактичні щеплення.

За даними спостережень рівень природного гамма-фону в контрольних точках вимірювань склав 12 мкР/год, що відповідає рівню природного радіаційного фону області.

Радіаційних аварій та надзвичайних ситуацій, пов’язаних з викраденням або з виявленням технологічних джерел іонізуючого випромінювання, не зареєстровано.

Василевська І.С.     

Print Friendly, PDF & Email