Щодо санітарно-епідемічної ситуації на території Дніпропетровської області за 2-й тиждень (05.01.2024 по 11.01.2024)


Відповідно до наказів та службових листів МОЗ України у період воєнного стану ДУ «Дніпропетровський ОЦКПХ МОЗ» здійснює щоденний моніторинг за станом інфекційної захворюваності та спалахами, радіаційним фоном та якістю питної води, що  подається населенню.

Згідно даних епідеміологічного моніторингу, який здійснювався  ДУ «Дніпропетровський ОЦКПХ МОЗ» протягом звітного тижня (з 05.01.2024 по 11.01.2024р.), стан епідемічної ситуації серед населення Дніпропетровської області наступний:

Захворюваність на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції (ГРВІ) знаходиться на неепідемічному рівні. За тиждень зареєстровано 8126 випадків ГРВІ (інтенсивний показник на 100 тисяч населення 262,7), що на 16,3% більше минулого тижня та на 55,6% менше від встановленого епідпорогу. Питома вага дітей до 17 років – 35,5%. До закладів охорони здоров’я госпіталізовано 378 хворих, у т.ч. 186 дітей.

В загальній структурі ГРВІ на COVID-19 припадає 7,5%. Зареєстровано 527 випадків (інтенсивний показник 17,0), що на 9,3% менше попереднього тижня. Питома вага дітей до 17 років – 9,5% (50 осіб). Кількість пацієнтів із діагнозом COVID-19, які знаходились на стаціонарному лікуванні в закладах охорони здоров’я області – 110 (30% від госпіталізованих з ГРВІ), у т.ч. 8 пацієнтів госпіталізовані до відділень реанімації та інтенсивної терапії. Зареєстровано 5 летальних випадків з лабораторно підтвердженим COVID-19 серед пацієнтів медичного ризику, які мали супутні стани та не були щеплені проти COVID-19.

За звітний тиждень проти грипу вакциновано 473 особи. З початку епідемічного сезону проти грипу вакциновано 10449 осіб.

Захворюваність на гострі кишкові інфекції (ГКІ) по області знизилась на 22% у порівнянні з попереднім тижнем та нижча за аналогічний період минулого року на 18%. Всього за попередніми діагнозами зареєстровано 72 випадки захворювання, інтенсивний показник 2,33 на 100 тисяч населення. Питома вага дітей до 17 років в загальній структурі захворілих на гострі кишкові інфекції складає 49%. Середньобагаторічні показники не перевищено.

В заклад охорони здоров’я з осередку сказу тварини звернулось 2 дорослі особи, яким призначено лікувально-профілактичну імунізацію. Фахівцями ДУ «Дніпро-петровський ОЦКПХ МОЗ» сумісно з представниками охорони здоров’я та ветеринарної медицини організовані протиепідемічні, медичні та протиепізоотичні заходи.

В порядку щоденного моніторингу якості та безпечності питної води, що подається населенню області, у визначених моніторингових точках на період воєнного стану в країні,  за період з 05.01.2024 по 11.01.2024 досліджено 159 проб  питної води:

  • за результатами мікробіологічних досліджень всі проби відповідають нормативам, збудники інфекційних захворювань не виявлялись;
  • за результатами фізико-хімічних досліджень 91 проб з відхиленням від нормативів: 
  • з них за органолептичними показниками відмічається перевищення нормативів   по  забарвленості  та каламутності у питній воді з поверхневих водойм (м.Дніпро, м.Кривий Ріг,  Апостолове, Дніпровський, Криворізький, Царичанський,    Верхньодніпровський, Першотравенський  райони);
  • за  показниками: хлороформу та перманганатної окиснюваності (м.Дніпро, м.Кам’янське, м.Нікополь м.Павлоград, Апостолове, Дніпровський,  Новомосковський, Верхньодніпровський, Нікопольський  та Синельниківський  райони); за показниками сухого залишку і хлоридів у  м. Кривий Ріг та за показниками сухого залишку і хлоридів  у питній воді з підземних джерел  Апостолове, Васильківський, Першотравенський та Царичанський райони. Але значення цих показників є сталими протягом багатьох років, без аномальних змін.    

Інформація щодо результатів моніторингових досліджень  питної води для забезпечення населення області надається до ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України», органів влади і місцевого самоврядування, Держпродспоживслужбу, керівникам підприємств водопостачання.

Бригади радіаційного спостереження ДУ «Дніпропетровський ОЦКПХ МОЗ» працюють в посиленому режимі; гама-фон в контрольних точках вимірювань відповідає природному радіаційному фону області (тобто, не перевищує 20 мкР/год).

Print Friendly, PDF & Email