Чому цукор є настільки шкідливим для нас?


#Цукор може міститись навіть у тих продуктах, про які ви навіть не здогадувались (від маринарного соусу до арахісової олії). Експерти вважають, що споживання цукру є основною причиною ожиріння та багатьох хронічних захворювань (напр. діабет II типу).
   Чому вживання надмірної кількості цукру шкідливе для нашого здоров’я:
✅Може спричинити збільшення ваги. Рівень ожиріння зростає у всьому світі і доданий цукор (особливо з підсолоджених цукром напоїв), є одним із головних його причин. Споживання фруктози збільшує почуття голоду і бажання поїсти більше, ніж глюкоза, основний тип цукру, що міститься у крохмалистих продуктах. Крім того, надмірна кількість фруктози здатна викликати резистентність до лептину (важливий гормон, що регулює почуття голоду та змушує ваше тіло припинити їсти). Солодкі напої не втамовують голоду та дозволяють швидко споживати велику кількість калорій, що здатне призвести до збільшення ваги.
✅Може збільшити ризик серцево-судинних захворювань . Дієти з високим вмістом цукру пов’язані з підвищеним ризиком багатьох захворювань, у т.ч. хвороби серця, ожиріння, високий рівень тригліцеридів, цукор у крові та підвищення артеріального тиску. Крім того, споживання занадто великої кількості цукру (особливо з підсолоджених напоїв) пов’язане з атеросклерозом. 1 пляшка з газованою водою містить 52 г цукру, що становить більш як 10% вашого щоденного споживання калорій. 1 солодкий напій на день може перевищити рекомендовану добову норму доданого цукру.
✅Спричиняє прищі. Дієта з високим вмістом рафінованих вуглеводів (солодощі та напої) пов’язана з частішим виникненням прищів. Продукти з високим глікемічним індексом (оброблені солодощі) підвищують рівень цукру у крові швидше, ніж продукти з нижчим глікемічним індексом. Солодкі продукти швидко підвищують рівень цукру та інсуліну у крові, спричиняючи підвищену секрецію андрогенів, вироблення шкірного сала та запалення, які відіграють неабияку роль у розвитку акне.
✅Збільшує ризик діабету II типу. Існує чіткий зв’язок між надмірним споживанням цукру та ризиком розвитку діабету. Ожиріння, яке часто спричинене споживанням надто великої кількості цукру, вважається найсильнішим фактором ризику розвитку діабету. Тривале споживання надмірної кількості цукру підвищує стійкість до інсуліну. Інсулінорезистентність спричиняє підвищення рівня цукру у крові та сильно збільшує ризик розвитку діабету.
✅Підвищує ризик розвитку раку.
✅Збільшує ризик депресії. Дієта з високим вмістом доданого цукру та оброблених харчових продуктів підвищує шанси на розвиток депресії. Дослідники вважають, що коливання рівня цукру у крові, порушення регуляції нейротрансмітерів можуть бути причинами згубного впливу цукру на психічне здоров’я.
✅Прискорює процес старіння шкіри. Зморшки – це природна ознака старіння. Однак, неправильний вибір харчових продуктів може посилити зморшки та прискорити процес старіння шкіри.
✅Висмоктує вашу енергію. Продукти з високим вмістом доданого цукру швидко підвищують рівень цукру у крові та рівень інсуліну, що призводить до збільшення енергії. Однак це підвищення рівня енергії є швидкоплинним. Продукти, багаті на цукор, але позбавлені білка, клітковини або жиру, призводять до короткочасного припливу енергії, за яким швидко слідує різке падіння рівня цукру у крові. Постійні коливання рівня цукру у крові можуть призвести до серйозних коливань рівня енергії.
✅Може призвести до ожиріння печінки. На відміну від глюкози та інших видів цукру, які поглинаються багатьма клітинами організму, фруктоза розщеплюється майже винятково печінкою. У печінці фруктоза перетворюється на енергію або запасається у вигляді глікогену. Проте, печінка може зберігати лише певну кількість глікогену, перш ніж надмірна кількість перетвориться на жир. Велика кількість доданого цукру у вигляді фруктози перевантажує печінку, що призводить до неалкогольної жирової хвороби печінки (НАЖХП).
Print Friendly, PDF & Email