Санітарно-епідемічна ситуація на території Дніпропетровської області за період з 13.01.2023р. по 19.01.2023р.


Згідно даних моніторингу, який здійснювався протягом звітного тижня  ДУ «Дніпропетровський ОЦКПХ МОЗ», стан епідемічної ситуації серед населення Дніпропетровської області наступний:

На звітному тижні нових спалахів інфекційних хвороб не зареєстровано.

Зареєстровано осередок сказу тварини в с.Піщанка (Піщанська об’єднана територіальна громада) Новомосковського району – сказ підтверджено у домашньої тварини (кіт), не щепленої проти сказу. В осередку 3 контактні постраждалі людини – отримують щеплення проти сказу. Організовано проведення медичних, протиепідемічних, ветеринарних та інших заходів.  Ситуація залишається на контролі.

За період з 13.01.2023р. по 19.01.2023р. захворюваність населення області на COVID-19 склала 330 випадків (інтенсивний показник на 100 тис. населення 10,4) проти 318 випадків (інтенсивний показник на 100 тис. населення 10,0. Відмічається зростання захворюваності у порівнянні з попереднім тижнем на 3,8%, у порівнянні з аналогічним періодом 2022р. захворюваність нижче у 7,9 разів (за аналогічний тиждень 2022р. зареєстровано 2620 випадків, інтенсивний показник на 100 тис. населення 82,6).

Дані щодо зареєстрованих випадків COVID-19 та одужання хворих внесені в програму Електронної інтегрованої системи спостереження за хворобами (ЕЛІССЗ).

Всього з початку пандемії (станом на ранок 20.01.2023р.) в області зареєстровано 350 121 лабораторно підтверджений випадок COVID-19. Показник захворюваності на COVID-19 складає 11033,2 на 100 тисяч населення. В загальній структурі захворілих з початку пандемії питома вага дорослого населення – 92,4%, дітей до 17 років – 7,6%. Померло 10081 хворих на коронавірусну хворобу СOVID-19. Всього одужали 339 346 осіб.

За даними епідеміологічного моніторингу захворюваність на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції (ГРВІ) знаходиться на низькому рівні інтенсивності епідемічного процесу, але із збереженням тенденції до зростання захворюваності. До закладів охорони здоров’я області за медичною допомогою на звітному тижні звернулись 12984 особи (інтенсивний показник на 100 тисяч 419,8), що на 19% більше попереднього тижня але на 9,4% менше аналогічного тижня 2022 року. Показник захворюваності нижче епідемічного порогу на 29%. В загальній структурі захворілих на ГРВІ питома вага дітей складає 29%. До закладів охорони здоров’я госпіталізовано 496 хворих, у т.ч. 228 дітей (3,8% та 6,0% від загальної кількості захворілих відповідно). Загалом в області щеплено проти грипу 11699 осіб (53% від запланованих). За результатами вірусологічного моніторингу у поточному епідемічному сезоні 2022/2023рр. в області встановлено циркуляцію вірусів грипу типу А, типу В, парагрипу, РС-вірусів, рино-, метапневмо- та аденовірусів.

На звітному тижні в м.Кривий Ріг зареєстровано летальний випадок захворювання на грип А, підтверджений при молекулярно-генетичному дослідженні (ПЛР-дослідження) серед дорослої особи, проти грипу не вакцинувався. Загальна кількість летальних випадків у пацієнтів з лабораторно підтвердженим грипом типу А в епідемічному сезоні 2022/2023рр. складає 2 особи.

Захворюваність на гострі кишкові інфекції (ГКІ) у порівнянні з попереднім тижнем знизилась на 17% та нижче аналогічного тижня 2022р. на 4%. Всього зареєстровано 72 випадки (показник захворюваності на 100 тисяч населення 2,33). Питома вага дітей до 17 років – 72% (52 випадки). Реєструвались переважно поодинокі випадки. Спалахи гострих кишкових інфекцій не зареєстровані.

Захворюваність на вірусні гепатити поодинока. Зареєстровано 3 випадки  (інтенсивний показник 0,1 на 100 тисяч населення), проти 2 випадків (інт. пок. 0,06) на попередньому тижні, за аналогічний тиждень 2022 року випадки не зареєстровані.

По всім вищезазначеним випадкам інфекційних захворювань керівництвом і фахівцями ДУ «Дніпропетровський ОЦКПХ МОЗ» забезпечено проведення епідеміологічних розслідувань та організовані протиепідемічні заходи у взаємодії з охороною здоров’я.

Продовжується робота по моніторингу стану охоплення щепленнями проти поліомієліту дітей від 6 місяців до 6 років з метою реагування на спалах поліомієліту в Україні – даними програми ЕСОЗ в Дніпропетровській області станом на 15.01.2023р. (з вересня місяця)  щеплено 2603 дитини (23% від запланованої кількості дітей після проведеної верифікації даних), у т. ч. 1221 дитина отримала 1 дозу, 1382 дитини отримали другу дозу; очікуються оновлені дані.

Відповідно до наказів та службових листів МОЗ України у період військового стану ДУ «Дніпропетровський ОЦКПХ МОЗ» з 24.02.2022 здійснює заходи:

  • щоденний моніторинг за станом інфекційної захворюваності та спалахами, радіаційний фон, якість питної води, яка подається населенню;
  • реагування на надзвичайні ситуації в сфері громадського здоров’я в межах повноважень; на обласному рівні та на рівні відокремлених структурних підрозділів функціонують відповідні лабораторії, сформовані групи епідеміологічного спостереження і контролю, дезінфекційні бригади, групи радіаційного спостереження та дозиметричного контролю, групи хімічного спостереження і контролю;
  • збір інформації з окремих питань санітарно-епідемічного благополуччя в пунктах тимчасового розміщення внутрішньо переміщених осіб (ВПО);
  • на місцевих рівнях здійснюється взаємодія з об’єднаними територіальними громадами, місцевими структурними підрозділами та закладами охорони здоров’я тощо, та інші завдання МОЗ України та ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України».

За результатами моніторингу за станом якості питної води та моніторингу гама-випромінювання на звітному тижні:

  • при бактеріологічному дослідженні питної води (щоденний моніторинг) нестандартні проби не виявлялись;
  • за результатами щоденного моніторингу питної води, у зв’язку з введенням нових нормативів, на ряду територій області відмічається їх перевищення за показниками забарвленості та каламутності у питній воді з поверхневих водойм (м. Дніпро, м. Кам’янське, м. Кривий Ріг, Апостолівський і Верхньодніпровський райони) та за показником присмаку на території Васильківського  та Царичанського районів  у питній воді з підземних джерел – але ці значення знаходяться на рівні багаторічних показників;
  • при дослідженнях питної води на фізико-хімічні показники (моніторингові дослідження, які проводяться 1 раз на тиждень) виявлялись нестандартні проби за 2-ма показниками: хлороформу та перманганатної окиснюваності, але вони є сталими, без аномальних змін протягом багатьох років, що пов’язано із наявністю органічних сполук у воді та знезараженням води хлором;
  • бригади радіаційного спостереження ДУ «Дніпропетровський ОЦКПХ МОЗ» працюють в посиленому режимі; гама-фон в контрольних точках вимірювань відповідає природному радіаційному фону області (тобто, не перевищує 20 мкР/год).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Print Friendly, PDF & Email