26 березня – Фіолетовий день обізнаності про епілепсію


День цей ще називають фіолетовим, лавандовим. Історія говорить про 9-річну дівчинку Кессіді Меган, яка страждає від епілепсії, яка одного разу вирішила показати іншим людям, що вона нічим від них не відрізняється. У свій досить дитячий вік дитина вже встигла відчути на собі певне нехтування з боку дорослих і однолітків, які сприймали її захворювання не зовсім адекватно, вважаючи його чимось на зразок легкої форми божевілля. Щоб розвіяти міфи про хворобу та щоб привернути увагу до епілепсії і підтримати інших хворих, Кессіді в 2008 році придумала «Фіолетовий день». Дівчинка приколола до свого одягу фіолетову стрічку. Її ініціативу підтримала Асоціація епілепсії Нової Шотландії , а потім і інші організації світу. Уже в 2009 році до Фіолетового дня приєдналося 100 тисяч студентів, близько 100 громадських об’єднань і понад 100 відомих політиків, а телевізійна вежа в Торонто на один вечір забарвилася в фіолетовий колір.

Надалі ця акція стала щорічною та поширилась на більшість країн світу, як день підтримки хворих на епілепсію. У цей день, всі охочі можуть висловити підтримку людям, які живуть з цім діагнозом.

Цей діагноз не є вироком на все життя. Епілепсія вважається одним з найпоширеніших хронічних неврологічних захворювань людини. При ньому одна з ділянок кори головного мозку починає працювати занадто активно. Він пригнічує і підпорядковує інші нейрони. У підсумку всі клітини кори бувають охоплені синхронним збудженням. Виникає напад: судоми, втрата свідомості, падіння. Причиною виникнення такої гіперактивної ділянки може бути травма голови, інсульт, менінгіт і деякі захворювання.

За даними ВООЗ, на епілепсію страждає до 1% населення земної кулі, а це 50 млн. людей. Але тільки 25% з них отримують адекватне медикаментозне лікування. Але ж важливо знати, що сучасні ліки дозволяють в 70% випадків повністю звільнити людину від нападів. Такі препарати ефективні і малотоксичні, не впливають на психіку і настрій.

Епілепсія – одне з небагатьох хронічних захворювань, при якому досягнення стійкої ремісії можливо: люди вчаться, працюють, створюють сім’ї і народжують здорових дітей, тобто ведуть нормальне повноцінне життя.

12 найпоширеніших міфів про епілепсію.

1. Ви можете проковтнути язик під час судом – Фізично неможливо проковтнути язик.

2. Треба покласти щось в рот людині, що має приступ – Якщо покласти щось у рот людині під час приступу, то це може призвести до вибивання зубів, проколювання ясен, або навіть ламання щелепи. Правильна перша допомога проста. Потрібно обережно перекласти людину на бік і покласти що-небудь м’яке під голову, щоб захистити її від травмування.

3. Слід стримувати людину із судомами – Ніколи не стримуйте! Судоми все одно будуть продовжуватися, і ви не зможете зупинити їх.

4. Епілепсія заразна – Десь на стільки ж заразна як вогнепальна рана. Неможливо захворіти на епілепсію від іншої людини.

5. Тільки діти хворіють на епілепсію – Епілепсія може виникати у людей у віці старше 65 років майже так само часто, як у дітей віком 10 та менше років. Судоми у людей похилого віку часто є наслідком інших проблем зі здоров’ям, таких як інсульт або серцево-судинні захворювання.

6. Люди з епілепсією є інвалідами і не можуть працювати – Люди з цим станом мають той самий діапазон здібностей та інтелекту, що й інші. Деякі мають сильні судоми та не можуть працювати, інші ж є успішними та продуктивними на своєму робочому місці.

7. Люди з епілепсією не мають займати відповідальні посади, пов’язані зі стресом – Люди з судомами зустрічаються у всіх сферах життя та на всіх рівнях бізнесу, державних посадах, творчих професій. Ми не завжди знаємо про них, тому що багато людей, навіть сьогодні, не говорять про епілепсію, побоюючись того, що інші про це подумають.

8. За допомогою сучасних ліків епілепсія в основному є вирішеною проблемою – Епілепсія є хронічною медичною проблемою, яку багато людей успішно лікують. На жаль, лікування не працює для всіх, існує критична потреба в додаткових дослідженнях.

9. Судоми завжди потребують екстреної медичної допомоги і ви завжди маєте викликати швидку – Насправді, судомні напади найчастіше не є невідкладними медичними станами, а швидка допомога не завжди потрібна. Ви повинні викликати швидку якщо: приступ триває п’ять хвилин або довше; приступи повторюються один за одним без того, щоб людина відновлювала свідомість між ними; це перший напад судом; – людина травмувалася під час судом (наприклад, падіння); – судоми відбуваються у воді; – людина вагітна або страждає на діабет.

10. Ви не можете померти від епілепсії – Епілепсія все ще може бути дуже серйозним станом, і людина може померти від неї. За оцінками експертів, тривалі судоми (статусний епілептик) є причиною багатьох смертей в Україні кожного року.

11. Ви не можете передбачити, що може зробити людина під час судом – Судоми зазвичай приймають характерну форму і людина буде робити дуже схожі речі кожного епізоду. Поведінка такої людини може бути неприйнятною у деяких випадках, але навряд чи це може завдати комусь шкоди.

12. Люди з епілепсією фізично обмежені у тому, що вони можуть робити – У більшості випадків епілепсія не є перешкодою для фізичної активності, хоча деякі люди більш серйозно страждають і їх можливості можуть бути фізично обмежені.

Бережіть здоров’я своє та своїх близьких, адже це найцінніший дар у житті!

Джерело: https://www.facebook.com/profile.php?id=100084949777976

Print Friendly, PDF & Email