Розширено перелік ліків, вартість яких покривається з бюджету в межах програми медичних гарантій


06.01.2023р. на засіданні уряду була прийнята постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Національного переліку основних лікарських засобів». Її мета – розширити Національний перелік основних лікарських засобів новими препаратами, що були рекомендовані за результатами проведення державної оцінки медичних технологій. Це дозволить підвищити доступ українців до необхідних ефективних та безпечних лікарських засобів, вартість яких покривається за бюджетні кошти в мажах програми державних гарантій медичного обслуговування.

«Українці проходять час тяжких випробувань, щодня зазнаючи втрат від країни-агресора. Ми маємо робити все від нас залежне, аби підтримати наших громадян кожен на своєму фронті. Для мене як для міністра охорони здоров’я важливо, аби пацієнти мали якомога кращий доступ до необхідної їм медичної допомоги. Уряд прийняттям сьогоднішньої постанови робить велику справу в цьому напрямі. Тепер ліків, які заклади охорони здоров’я зможуть закуповувати коштом державного та місцевих бюджетів, стане більше, а отже більше пацієнтів зможуть безоплатно їх отримати», – зазначив Віктор Ляшко, міністр охорони здоров’я України.

З детальним переліком лікарських засобів, які додані до Національного переліку основних лікарських засобів, можна ознайомитися за посиланням.

Нагадаємо, нещодавно уряд ухвалив порядок реалізації Програми медичних гарантій (ПМГ) на 2023 рік з бюджетом понад 142 млрд гривень. Із них 4,7 млн гривень виділено на реімбурсацію лікарських засобів.

Аптеки, які беруть участь у програмі реімбурсації, можна впізнати візуально. Вони мають на дверях наліпку «Тут є “Доступні ліки”», а ті, де можна отримати інсулін, мають наліпку «+Інсуліни».
Знайти таку аптеку допоможе оператор контакт-центру НСЗУ за номером 16-77. Усі дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів безоплатні.
Також шукати аптеку з “Доступними ліками” можна за допомогою “Електронної карти аптек-учасниць програми реімбурсації лікарських засобів” https://cutt.ly/ASw5Kwv.
Нагадуємо, що для забезпечення доступу пацієнтів до життєво важливих ліків, лікарі можуть виписувати як електронні, так і паперові рецепти.
      Про те, яку інформацію має містити рецепт на препарати за програмою «Доступні ліки», детальніше — за посиланням (https://bit.ly/3TE62W7).
      Як почати користуватися програмою «Доступні ліки» під час воєнного стану, детальніше — на нашому сайті (https://bit.ly/3DbuHvW).

 

Джерело: за інформацією Міністерства охорони здоров’я України

 

Print Friendly, PDF & Email