Тренінг з готовності до реагування на біологічні загрози


З 21 серпня по 11 вересня під патронатом проєкту «Розбудова стійкої системи громадського здоров’я» (USAID) проведено тренінг «Основи біологічного захисту та готовності до реагування на біологічні загрози».

Тренери:міжнародні експерти з питань біобезпеки та біозахисту Д-р Філіппа Ленцос, Д-р Джемма Боушер.

У тренінгу приймали участь представники органів державної влади та установ України, задіяних у реагуванні на біологічні загрози, а саме представники:

– Міністерства охорони здоров’я України;

– Центру громадського здоров’я МОЗ України;

– Державної служби України з надзвичайних ситуацій;

– Державної прикордонної служби України;

– Обласних центрів контролю та профілактики хвороб.

Від нашої установи у заході прийняла участь Валерія Макаровська – завідувач відділу моніторингу, комунікації та реагування на небезпеки Державної установи «Дніпропетровський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України».

Тренінг проведено у змішаному форматі (онлайн- та оффлайн сесії):

21 серпня 2023 відбулася ознайомча онлайн-сесія учасниківтренінгу з наданням вступної інформації щодо біобезпеки та біозахисту.

28-30 серпня 2023 року у м. Львів проведена оффлайн-сесія – інтерактивний тренінг.

11 вересня 2023 проведена друга онлайн сесія з обговоренням подальших кроків для імплементації вивченого на практиці.            Під час тренінгу охоплені такі основні компетенції:

  • Особливості інцидентів у сфері біобезпеки та біозахисту, сценарії щодо:

– умисно скоєного інциденту з боку державного суб’єкта (біологічна війна),

– умисно скоєного інциденту з боку недержавного суб’єкта (біотероризм);

– інциденту, пов’язаного з лабораторією (випадковий витік в лабораторії, вторинний ефект ланцюга поставок (наприклад, зруйнована лікарня), внутрішня загроза);

– спалах з невизначеним походженням (природний, випадковий, умисний).

  • Настанови з біозахисту та нормативно-правова база
  • Ключові ресурси на випадок виникнення інциденту
  • Ефективна комунікація з різними аудиторіями
  • Реагування на дезінформацію, пов’язану з біозахистом тощо.

Під час тренінгу учасники поділились досвідом, визначили наявні прогалини у готовності та реагуванні на біологічні загрози та напрацювали практичні рішення для їх усунення.  

За підсумками участі у тренінгу буде проведено семінарське заняття для співробітників відокремлених структурних підрозділів ДУ «Дніпропетровський ОЦКПХ МОЗ».

         Отримані під час тренінгу знання та практичні навички допоможуть вдосконалити роботу фахівців нашої установи, підвищити рівень знань та розуміння особливостей різних типів загроз і сценаріїв у сфері біобезпеки та біозахисту та забезпечити своєчасне і ефективне реагування на біологічні загрози та інциденти у сфері біозахисту.

Print Friendly, PDF & Email