Санітарно-епідемічна ситуація на території Дніпропетровської області за період з 20.05.2022р. по 26.05.2022р.


На території Дніпропетровської області станом на 27.05.2022р. відмічається подальша тенденція до зниження захворюваності на коронавірусну хворобу COVID-19.

За звітний тиждень зареєстровано 96   випадків COVID-19 (інтенсивний показник на 100 тис. населення 3,0) проти 77 (інтенсивний показник на 100 тис. 2/4) за попередній тиждень (зростання в 1,3 рази).

Всього з початку епідемії (станом на ранок 27.05.22р.) в області зареєстровано 319107  лабораторно підтверджених випадків. Показник захворюваності на COVID-19 складає 10055,9 на 100 тисяч населення. В загальній структурі захворілих з початку епідемії питома вага дорослого населення  – 92,9%, дітей до 17 років – 7,1%.

З початку епідемії померло 9884 людей з лабораторно підтвердженим захворюванням на СOVID-19. Всього одужали з початку епідемії 309 018 пацієнтів.

За даними епідеміологічного моніторингу сумарно з приводу ГРВІ (у тому числі підозр на COVID-19) до закладів охорони здоров’я області звернулося 2297 осіб (інтенсивний показник на 100 тис. 73,2), що на 11,2% менше попереднього тижня. В загальній структурі захворілих на ГРВІ питома вага дітей складає 31,5%. До закладів охорони здоров’я з приводу ГРВІ госпіталізовано 204 хворих (у т.ч. 123 дитини). З початку епідемічного сезону проти грипу щеплено 22677 осіб (88,4% від запланованих). За результатами вірусологічного моніторингу на території області у поточному сезоні встановлено циркуляцію вірусів грипу типу А.

Захворюваність на гострі кишкові інфекції (ГКІ) по області, порівняно з попереднім тижнем, зросла на 36%. Всього зареєстровано 79 випадків ГКІ (показник захворюваності по області на 100 тисяч населення 2,52) проти 58 випадків (інт.пок. 1,85). Питома вага дітей до 17 років – 61% (48 випадків).

На поточному тижні зареєстровано 2 випадки вірусного гепатиту, інт. пок. 0,06 (проти 3 випадків, інт.пок. 0,1 на попередньому тижні).

Спалахів інфекційних захворювань, в тому числі особливо небезпечних інфекцій, на звітному тижні не зареєстровано.

Фахівцями ДУ «Дніпропетровський ОЦКПХ МОЗ» проводиться моніторинг виконання заходів, які вживаються в Дніпропетровській області з метою попередження спалахів поліомієліту.  Так, 20.05.2022р. узагальнено та підготовлено інформацію на запит ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України» щодо виконання по Дніпропетровській області Плану заходів з реагування на спалах вакциноспорідненого поліовірусу типу 2 в Україні.

В Україні триває форсована імунізація проти поліомієліту дітей від 6 місяців до 6 років з порушенням Календарю профілактичних щеплень в рамках реагування на спалах поліомієліту в Україні.  В Дніпропетровській області станом на 22.05.2022р. (за даними програми ЕСОЗ)  щеплення проти поліомієліту отримали 4650 дітей (станом на 16.05.2022р. – 4374 дитини, динаміка у порівнянні з попереднім тижнем + 276 дітей), що складає 203% від запланованих закладами охорони здоров’я на 1-й раунд.

Відповідно до наказів та службових листів МОЗ України у період військового стану ДУ «Дніпропетровський ОЦКПХ МОЗ» з 24.02.2022р. здійснює заходи:

  • на особливому контролі щоденний моніторинг за станом інфекційної захворюваності та епідеміями, радіаційний фон, якість питної води, яка подається населенню;
  • на обласному рівні та на рівні відокремлених структурних підрозділів функціонують відповідні лабораторії, сформовані групи епідеміологічного спостереження і контролю, дезінфекційні бригади, групи радіаційного спостереження та дозиметричного контролю, групи хімічного спостереження і контролю;
  • збір інформації з окремих питань санітарно-епідемічного благополуччя в пунктах тимчасового розміщення внутрішньо переміщених осіб (ВПО);
  • на місцевих рівнях здійснюється взаємодія з об’єднаними територіальними громадами, місцевими структурними підрозділами та закладами охорони здоров’я, тощо, та інші завдання МОЗ України та ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України».

За результатами моніторингу за станом якості питної води та моніторингу гама-випромінювання на звітному тижні:

  • при бактеріологічному дослідженні питної води (щоденний моніторинг) нестандартні проби не виявлялись;
  • за результатами щоденного моніторингу питної води, у зв’язку з введенням нових нормативів, на ряду територій області відмічається їх перевищення за показниками забарвленості та каламутності у питній воді з поверхневих водойм (м.Дніпро, м.Кам’янське, Апостолівський і Верхньодніпровський райони) та за показником присмаку на території Васильківського району у питній воді з підземних джерел – але ці значення знаходяться на рівні багаторічних показників;
  • при дослідженнях питної води на фізико-хімічні показники (моніторингові дослідження, які проводяться 1 раз на тиждень) виявлялись нестандартні проби за 2-ма показниками: хлороформу та перманганатної окиснюваності, але вони є сталими протягом багатьох років, що пов’язано із наявністю органічних сполук у воді та знезараженням води хлором;
  • гама-фон в контрольних точках вимірювань відповідає природному радіаційному фону області (13 мкР/год).

Фахівцями ДУ «Дніпропетровський ОЦКПХ МОЗ» продовжуються моніторингові обстеження місць  тимчасового перебування внутрішньо переміщених осіб.

У зв’язку з реєстрацією у світі спалахів гострих гепатитів невідомого ґенезу та віспи мавп у людей, відповідно до завдань МОЗ України, фахівцями ДУ «Дніпропетровський ОЦКПХ МОЗ» проводиться робота з закладами охорони здоров’я щодо взаємодії з питань виявлення, реєстрації та епідеміологічного нагляду за випадками гострого гепатиту невідомого походження та випадками віспи мавп у людей, необхідності надання екстрених повідомлень (форма 058/о) та оперативної інформації при виявлені випадки зазначених захворювань. Станом на 26.05.2022р. інформації з закладів охорони здоров’я щодо виявлення даних захворювань не надходило.

На звітному тижні, фахівці ДУ «Дніпропетровський ОЦКПХ МОЗ» прийняли участь в вебінарах та тренінгах «Методи діагностики гострих кишкових інфекцій» (спікер – лабораторний експерт Бюро ВООЗ в Україні),  «Моніторинг і реагування на загрози для громадського здоров’я під час воєнного стану», «Щодо використання електронного інструменту в ході рутинного епідеміологічного нагляду за інфекціями, пов’язаними з наданням медичної допомоги» (проведені ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України»).

Триває робота з населенням з питань профілактики інфекційних та паразитарних хвороб, в тому числі через засоби масової інформації. На звітному тижні фахівець  ДУ «Дніпропетровський ОЦКПХ МОЗ» прийняв участь в прес-конференції в інформаційному агентстві «МІСТ-Дніпро» з питання профілактики педикульозу. На офіційному веб-сайті та сторінці Facebook ДУ «Дніпропетровський ОЦКПХ МОЗ» розміщені актуальні матеріали з питань профілактики інфекційних та не інфекційних хвороб.

Відповідно до доручень МОЗ України, фахівцями ДУ «Дніпропетровський ОЦКПХ МОЗ» проведена підготовча робота до епідемічного сезону з холери та реагування до можливих спалахів холери.

 

 

 

Print Friendly, PDF & Email