12 травня – Міжнародний день медичної сестри та медичного брата (International Nurses Day)


Професійне свято медичних сестер відзначається щороку в день народження однієї зі знаменитих англійок, Флоренс Найтінгейл (Florence Nightingale), яка під час Кримської війни (1853-1856) організувала першу в світі службу сестер милосердя.

День медичної сестри відзначається з моменту об’єднання сестер милосердя з 141 країни в професійну громадську організацію — міжнародну раду медичних сестер (International Council of Nurses, ICN), який і ухвалив рішення відзначати це свято в день народження Флоренс Найтінгейл.

Отже 12 травня є привід ще раз подякувати і привітати представниць та представників однієї з найгуманніши, найпочесніших професій на землі та надзвичайно відповідальних. Саме медичні сестри та брати здавна вважаються основними помічниками лікарів, що доглядають за хворими та виконують всі  їх приписи для швидкого одуження пацієнтів.

У всі часи медичні сестри та брати  були і є зосередженням милосердя, людяності та добра. Адже саме медичним працівникам люди довіряють найдорожче – здоров’я і життя, своє і своїх близьких.

Зараз, в часи воєнного лиха та не завершеної пандемії, неможливо оцінити невтомну працю та самовіддачу медичних працівників України та інших країн, що прийшли нам на допомогу, які проявляючи неабияку жертовність щохвилини стоять на сторожі життя та здоров’я як наших бійців на полях боїв, так і пацієнтів  лікарень.

Ваша щоденна праця заслуговує визнання і поваги серед людей, а також безмежної вдячності!

З святом Вас дорогі колеги!  З  Міжнародним Днем медичної сестри та медичного брата!

 

Print Friendly, PDF & Email