Практикуйте здорову харчову поведінку


Дедалі більше українців намагаються споживати здорову їжу. Вони ретельно вивчають інформацію про склад продуктів і готують удома смачні страви з натуральних складників, обмежуючи додавання некорисних інгредієнтів, зокрема солі, цукру й надмірної кількості жиру.

Вибір продуктів, приготування та споживання їжі багато українських родин використовує і як спосіб виховання в дітей корисних звичок харчування. Адже харчування сучасної людини визначає стан її здоров’я протягом усього життя, безпосередньо впливає на його тривалість, значно зменшує ризик серцево-судинних захворювань, діабету й раку, тобто найбільш небезпечних захворювань для українців.

Правильне харчування та здорові харчові звички мають бути обов’язковим компонентом сімейного життя кожної людини.

Основні правила здорової харчової поведінки, які мають стати способом життя:

Зосереджуйтеся на споживанні їжі. Якщо ви працюєте за комп’ютером, дивитеся телевізор, читаєте або займаєтесь іншими справами, це часто призводить до надмірного споживання харчів, зокрема нездорових. Тимчасово припиніть робити інші справи й приділіть усю увагу їжі.

Намагайтеся вживати їжу тільки за обіднім столом, уникайте споживання продуктів у ліжку, транспорті, перед комп’ютером тощо.

Швидкість уживання їжі істотно впливає на кількість спожитого, повноцінність насичення й відчуття голоду. Треба їсти повільно, витрачаючи по 20—30 хвилин на основне споживання їжі та 10—20 хвилин на перекуси.

Зробіть спільне споживання страв правилом вашої сім’ї. Це найкраща можливість виховувати здорові харчові звички в дітей, онуків та всіх інших членів родини. Крім того, кожен сніданок, обід і вечеря в сімейному колі — важливий крок до добробуту й зміцнення зв’язків між членами родини.

Не тримайте вдома некорисні продукти, це значно зменшить вірогідність їх споживання.

Уникайте вживання страв і снеків, якщо не відчуваєте голоду. Не плутайте емоції з голодом. Випийте спочатку склянку води, почекайте 10—15 хвилин, і ви зрозумієте, чи справді хочете їсти.

Коли є нестерпне бажання щось з’їсти, почніть з маленького шматочка. Якщо це шоколад — відкусіть один квадратик і посмакуйте його. Спробуйте зупинитися й уникнути споживання великої кількості об’єкта вашого бажання.

Крім того вирішіть з членами родини, як можна замінити смажені страви на більш здорові:

Одна невелика запечена картопля (100 грамів) містить 93 калорії та 0 грамів жиру, тоді як така ж кількість (100 грамів) картоплі фрі містить 319 калорій і 17 грамів жиру.

Смажені продукти не тільки мають високу калорійність, але й високий вміст трансжирів, тому вживання їх у великій кількості може збільшувати ризик розвитку хвороби серця, діабету, раку та ожиріння.

Проте вашу улюблену хрустку скоринку можна отримати альтернативними способами, які будуть кориснішими

Використовуйте невелику кількість олії, щоби покрити поверхню страви, а потім підсмажте в духовці замість смаження у фритюрі.

Серед найбільш здорових олій знаходяться кокосова, оливкова та олія авокадо

Кулінарні олії, які містять велику кількість поліненасичених жирів, є набагато менш стійкими й утворюють акриламід під впливом високої температури Сюди входять: олія каноли, рисових висівок, олія з виноградних кісточок, соєва олія, кукурудзяна, кунжутна, соняшникова, сафлорова, бавовняна.

Зробіть хрустку скоринку, додавши хрусткі інгредієнти зовні страви, потім обсмажте в духовці, а не смажте в розпеченій олії.

Додайте вологи м’ясу, маринуючи його в пахті (маслянці), потім обсмажте в духовці.

Універсальне борошно добре працює у приготуванні тіста, оскільки містить глютен, який допомагає дуже добре прилипати до їжі, але він також може поглинати багато олії. Замість нього ви можете використовувати у своєму тісті інгредієнти без глютену, такі як кукурудзяна крупа або рисове борошно.

Інформація з сайту ЦГЗ  України

Print Friendly, PDF & Email