Умови в’їзду до різних країн Європи громадян України


Умови в’їзду громадян України до різних країн Європи. Де потрібні для в’їзду вакцинація чи лабораторне тестування на COVID-19, а які країни закриті для українських туристів.

 

В Європі практично не залишилося країн, що не приймають вакцинованих мандрівників з України – навіть тих, хто бажає подорожувати як турист чи їде за кордон до друзів або знайомих. Втім, умови в’їзду до різних країн різняться, станом на 16.09.2021р.:

–              Потрібна вакцинація (приймають, у тому числі, паперові довідки – Австрія, Литва, Польща, Словаччина, Фінляндія, приймають лише електронні сертифікати – Ісландія, Італія, Мальта, Норвегія, Румунія, Чехія, Швеція).

–              Визнають вакцинацію або тести (Албанія, Бельгія, Болгарія, Боснія і Герцеговина, Вірменія, Греція, Грузія, Естонія, Іспанія, Кіпр, Латвія, Молдова, Нідерланди, Німеччина, Північна Македонія, Словенія, Туреччина, Угорщина, Франція, Хорватія, Чорногорія, Швейцарія, Ірландія, Португалія).

–              Визнають тести, але не вакцинацію (Данія, Сербія).

–              Закриті для туристів з України (Азербайджан, Білорусь, Великобританія).

Особливості в’їзду до країн, які вимагають вакцинацію

Польща відкрила свої кордони для українських туристів лише 9 вересня. Але на додаток виставили умову: вільний в’їзд дозволили тільки тим, хто вакцинований визнаними в ЄС препаратами – Pfizer, Moderna, AstraZeneca, Johnson & Johnson. Якщо ж мандрівник завершив курс вакцинації китайським препаратом Sinovac або ж має тільки ПЛР-тест – то після в’їзду до Польщі доведеться відбувати 10-денну самоізоляцію, що робить недоцільними туристичні поїздки.

Вимога про щеплення, яке дозволяє не йти на самоізоляцію після приїзду, діє також для в’їзду з України до Словаччини та Литви. Втім, литовці визнають лише затверджені в ЄС вакцини, а от до Словаччини пускають також щеплених китайським Sinovac (ця популярна в Україні вакцина, на жаль, відкриває кордони лише до небагатьох держав Шенгену).

Австрія, яка відкрила кордони для нас однією з перших, суттєво посилила контроль за подорожуючими через збільшення кількості випадків захворювання. Вона залишається відкритою для вакцинованих українців, в тому числі для тих, хто щепився китайською чи індійською вакциною, а от із негативним ПЛР-тестом чи з довідкою про одужання необхідно буде піти на 10-денний карантин.

Усі перелічені вище країни визнають як паперову довідку, так і цифрові сертифікати. Але є також ті, хто вимагає від українців лише цифрові сертифікати, такі їх видає додаток «Дія».

В останній день літа для вакцинованих українців відкрилася Італія, яка також пускатиме туристів виключно з цифровим сертифікатом європейського зразка (до якого, прирівняні й українські довідки з «Дії») про завершення повного курсу вакцинації однією із затверджених в ЄС вакцин. Формально Італія дозволила в’їзд також невакцинованим українцям, за наявності негативного ПЛР-тесту або швидкого тесту на антиген, але у цьому разі необхідно пройти 5-денний карантин, що не надто підходить для туристичних поїздок.

Також наприкінці серпня для українських туристів відкрилася Чехія. Там теж висувають як вимогу саме цифровий сертифікат.

Нарешті, свої кордони відкрила і Мальта. В’їзд дозволений українцям, які пройшли повний курс вакцинації затвердженою в ЄС вакциною, за умови пред’явлення українського цифрового сертифіката, а також заповненої та роздрукованої онлайн-форми санітарного контролю Passenger Locator Form – не раніше ніж на 15-й день після вакцинації.

Швеція визнає тільки сертифікати «Дії», але дозволяє в’їзд за наявності негативного результату ПЛР-тесту або тесту на антиген, зроблених за 48 годин до прибуття. Вимога поширюється на мандрівників, яким виповнилось 18 років.

Також нещодавно для вакцинованих українців стала доступною Ісландія. Для в’їзду потрібен цифровий сертифікат, причому підійдуть і китайські вакцини. Однак, окрім підтвердження вакцинації, потрібно надати негативний ПЛР-тест або тест на антиген, зроблений не пізніше ніж за 72 години до перетину кордону. А от для тих, хто нещодавно перехворів на коронавірусну хворобу COVID-19, цю вимогу скасували: такі мандрівники мають надати позитивний ПЛР-тест, зроблений понад 14 днів тому, але не раніше ніж за 180 днів.

Вакцинація або тестування

Такі країни як Молдова та Угорщина, дозволяють в’їзд як із сертифікатом про вакцинацію, так і з тестом. Причому Будапешт визнає як український, так і угорський сертифікат. Угорська влада навіть облаштовувала на кордоні мобільні пункти вакцинації для жителів Закарпаття.

Словенія приймає цифрові сертифікати (причому країна визнає і російську вакцину «Спутник V», і поширені в Україні Covishield та Sinovac), але, крім того, ця країна дозволяє в’їзд і з ПЛР- та антиген-тестами та документом про одужання.

Дуже ліберальні правила в’їзду має Естонія. Мандрівник на вибір має надати сертифікат про вакцинацію, негативний ПЛР-тест або документ, який доводить, що людина перехворіла на коронавірус протягом останніх 180 днів.

Популярні туристичні напрямки – Греція, Кіпр та Туреччина – зберігають запроваджені на початку літа правила, за якими в’їзд можливий із сертифікатом про вакцинацію, ПЛР або антиген-тестами та довідкою про одужання. Причому греки та кіпріоти визнають майже всі вакцини, які використовують не тільки в Європі. Важливо, що у Греції вимоги щодо COVID-документів поширюються на дітей віком з 12 років, тоді як у Туреччині – на дітей від шести років.

Грузія дозволяє в’їзд туристам зі свідоцтвом, що підтверджує повний курс вакцинації будь-якою вакциною. Після останнього щеплення має пройти не менше 14 днів. Пускають і невакцинованих мандрівників, але їм на кордоні необхідно надати негативний ПЛР-тест, а на третій день перебування обов’язково пройти ще одне ПЛР-тестування за свій рахунок. Діти до 10 років звільняються від вимоги тестування.

Вакцинація і тест підходять для в’їзду й до Вірменії. Там існує також можливість пройти тестування в аеропорту або у пункті пропуску на кордоні, але тоді доведеться чекати результатів тесту в ізоляції.

Швейцарія вже місяць як скасувала обмеження на будь-які поїздки з України. При в’їзді необхідно пред’явити один із документів: сертифікат про вакцинацію, ПЛР- або антиген-тест чи підтвердження, що ви мали захворювання на COVID-19 протягом останніх шести місяців та одужали. Країна визнає вакцини Pfizer, Moderna, AstraZeneca, Johnson & Johnson, Sinopharm та Sinovac.

Франція та Іспанія дозволили в’їзд із сертифікатом, негативними тестами або довідкою про одужання. Обидві країни визнають тільки затверджені в ЄС вакцини. Перед поїздкою до Іспанії також необхідно завчасно заповнити формуляр санітарного контролю. Після заповнення генерується QR-код, який необхідно показувати представникам авіакомпанії перед посадкою на рейс, а також службам санітарного контролю в пункті пропуску в порту або аеропорту прибуття.

Відповідно до Рішення Ради Міністрів Португальської Республіки 7746-B/2021 від 06.08.2021 р. та оновленої Резолюції Ради Міністрів 114-А/2021 від 20.08.2021 р. в’їзд громадянам України на континентальну Португалію будь-яким транспортом дозволений, в тому числі дозволені туристичні подорожі по безвізу (наразі до 23 год. 59 хв. 30 вересня ц.р.) при умові надання довідки з негативним результатом тестування на COVID-19 методом ПЛР, зробленим не пізніше ніж за 72 години до перетину кордону, або методом визначення антигену, зробленим не пізніше ніж за 48 годин.

Також дозволено прибуття подорожуючим, які мають дійсний європейський (виданий в будь-якій країні ЄС) COVID-сертифікат (в паперовому або електронному варіанті). Португальською Республікою не ухвалено окремого нормативного акта, яким визнаються українські COVID-сертифікати, проте в рамках рекомендацій ЄС португальськими компетентними органами цифрові сертифікати про повний курс щеплення, оформлені в додатку «ДІЯ» (з QR кодом), приймаються на рівні із європейськими. Паперові сертифікати, видані українськими медичними закладами, засвідчені печатками та штампами медцентрів, але без цифрового сертифікату в «Дії», не приймаються.

З 1 вересня Бельгія, почала приймати не лише тести чи документ про одужання, а й сертифікати про вакцинацію. Документ має бути перекладений англійською, французькою, німецькою чи голландською мовами, містити інформацію про особу, назву вакцини та дати щеплень, а також мати печатки та необхідні підписи. Бельгія, окрім визнаних в ЄС вакцин, також визнає Covishield, а от китайський Sinovac – ні.

Для в’їзду до Нідерландів необхідно пред’явити доказ вакцинації або негативний результат тесту. Окрім визнаних в ЄС вакцин приймаються щеплення Covishield, Sinopharm та Sinovac. У цьому ж списку тепер – Північна Македонія, Албанія та Чорногорія.

Також підійде підтвердження про перенесену хворобу. Чорногорія не ставить вимог щодо самої вакцини або дати проведення повної чи першої дози вакцинації. Також не встановлено вимог до документів вакцинації, відповідно, приймаються документи про повну або першу дозу будь-якої вакцини в електронному або паперовому вигляді.

Подібні вимоги – у Боснії та Хорватії, остання, окрім визнаних в ЄС вакцин, також приймає щеплення китайським Sinopharm, а от поширений в Україні Sinovac там не визнають. Втім, нагадаємо, нещепленим можна в’їхати з тестом.

До Сербії теж пустять з негативним ПЛР-тестом, але, на відміну від інших країн, тут він має бути зроблений за 48 годин до в’їзду, а не за 72. Щодо сертифікатів, то Сербія визнає документи лише тих країн, з якими підписала угоду про взаємне визнання вакцинації. України серед них немає і, за свідченнями подорожуючих, з допуском виникають проблеми.

Режим в’їзду до Ірландії для громадян України залишається незмінним – на підставі ірландської візи. З 14 липня 2021 року всі подорожуючі мають обов’язково заповнити перед приїздом до Ірландії онлайн-форму контактних даних. Якщо ви маєте цифровий COVID-сертифікат про повну вакцинацію або документ, який підтверджує факт, що ви вилікувалися від COVID-19 протягом останніх 180 днів, вам не потрібно робити ПЛР-тест до виїзду та проходити карантин після приїзду в Ірландію. У разі відсутності COVID-сертифікату про повну вакцинацію або документа, який підтверджує одужання від COVID-19, необхідно:

–                  надати результат негативного ПЛР-тесту, зробленого протягом 72 годин до перетину кордону;

–                  пройти 14-денну самоізоляцію або зробити ПЛР-тест після прибуття та завершити самоізоляцію.

Для поїздки в Данію громадяни України мають подати лише дійсний негативний ПЦР  тест, який має бути зроблено не більше ніж за 72 годин до прибуття в країну, або тест на антиген за 48 годин.

Закриті для подорожей країни

Закритим для туристичних подорожей лишається Азербайджан. До країни можна потрапити лише з посвідками на проживання або за рішенням оперативного штабу при уряді. Також фактично неможливі звичайні туристичні подорожі до Великої Британії. По-перше, українцям необхідні візи до цих країн, по-друге, там діють досить жорсткі вимоги до мандрівників, які передбачають карантин та недешеві ПЛР-тести. Лишається фактично на замку для більшості іноземців – Білорусь.

Оскільки правила в’їзду постійно змінюються, варто перевіряти їх прямо перед подорожжю. Інформація доступна за наступними посиланнями:

–              Міністерство закордонних справ України: https://mfa.gov.ua/

–              Інтерактивна мапа: https://tripadvisor.mfa.gov.ua/

–               Державна прикордонна служба: https://dpsu.gov.ua/

     Виконавці:

Завідувач відділення особливо небезпечних інфекцій                        Шамичкова   Г.Р.

Лікар-епідеміолог відділення особливо небезпечних

інфекцій ДУ «Дніпропетровський ОЦКПХ МОЗУ»                                   Левченко Ю.О.

    Керівник:

В.о. генерального директора

ДУ «Дніпропетровський ОЦКПХ МОЗУ»                                                  Вальчук С.І.

 

 

 

Print Friendly, PDF & Email