Вправи для очей при роботі за комп’ютером


Наші очі, так само, як і інші частини тіла, потребують постійного тренування і спеціальних вправ, що підтримують їх здоров`я. Особливо якщо ви багато часу проводите перед монітором.

Окулістами було розроблено основний комплекс вправ для очей. Цей комплекс спрямований не на корекцію зору, а на профілактику його погіршення і тренування очей.

  1. Сядьте зручно на стілець. Потріть руки, щоб вони зігрілися. Закрийте очі і покладіть на них долоні, не закриваючи при цьому ніс. Уникайте тиску на очні яблука. Уявіть собі глибоку темряву і зосередьтеся на ній. Зробіть глибокий вдих, думайте про щось приємне і розслабляюче. Коли ви будете бачити саму лише темряву, зніміть долоні з очей. Повторіть вправу за 3 хвилини.
  2. Міцно примружтеся на 3-5 секунд. Відкрийте очі і не блимайте 3-5 секунд. Повторити 7-8 разів.
  3. Закрийте очі і масажуйте їх круговими рухами пальців, не натискаючи на очні яблука, протягом 1-2 хвилин.
  4. Поставте 3 пальці під кожною бровою і злегка потягніть ними шкіру вгору, щоб піднялися очі. Потримайте протягом 1-2 секунд, потім відпустіть. Повторити 5 разів.
  5. “Закатіть” очі за годинниковою стрілкою, потім проти годинникової стрілки. Повторіть 5 разів, не забувайте блимати.
  6. Фокус на віддаленому об`єкті протягом 10-15 секунд. Потім повільно переведіть погляд на довколишній об`єкт, не рухаючи головою. Фокус знову протягом 10-15 секунд. Потім поверніться на далекий об`єкт. Зробіть цю вправу 5 разів.
  7. Подивіться на протилежну стіну і водіть очима так, як ніби ви пишете очима. Не рухайте головою. Це може здатися складним на перший погляд, але трохи практики і все вийде, до того ж, це дійсно цікава вправа! Чим більше “букв” ви пропишите, тим кращий ефект.

Завжди закінчуйте зарядку легким масажем закритих очей протягом 10-15 секунд.

І на останок : якщо обмаль часу на комплекс вправ, то спробуйте застосувати правило «20–20–20»: кожні двадцять хвилин дивіться вперед на відстань 20 метрів упродовж 20 секунд. Найоптимальніша відстань між очима й екраном монітора — від 40 до 75 см. Спробуйте також налаштувати розмір шрифту так, щоб очам було комфортно працювати.

Пам’ятайте про гігієну зору — і побачите світ в усіх його барвах. Будьте здорові!

 

lady.tochka.net

Print Friendly, PDF & Email