ІНФОРМАЦІЯ ПРО ЯКІСТЬ ВОДИ ВОДОЙМИЩ В МЕЖАХ ОФІЦІЙНИХ ПЛЯЖІВ НА ТЕРИТОРІЇ ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ СТАНОМ НА 08.06.2021 РОКУ ( за період з 01.06.2021 по 08.06.2021)


ДУ «Дніпропетровський ОЛЦ МОЗ України»  в оздоровчий період здійснює лабораторний   контроль якості води водоймищ на пляжах області  в межах  соціально – гігієнічного  моніторингу.  

На протязі всього оздоровчого сезону за якістю води водоймищ в межах міських пляжів   Дніпропетровської області, які мають офіційний статус,   Державною установою «Дніпропетровський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я  України »  здійснюється лабораторний контроль в рамках соціально – гігієнічного  моніторингу

Так, за період з 01.06.2021 по 08.06.2021  структурними підрозділами ДУ «Дніпропетровський ОЛЦ МОЗ України» досліджено 16 проб води на мікробіологічні показники, з яких 3 проби нестандартні ( 18,7%), проведено 73 досліджень, з них 3 не відповідали нормативам ( 4,1 %) .  На фізико-хімічні показники досліджено 11 проб води, з них 2  (18,2%) нестандартні , проведено 103 досліджень, з яких 2( 1,9 %)  не відповідають нормативам.

Серед мікробіологічних показників у воді водоймищ досліджується наявність збудників інфекційних захворювань, які становлять безпосередню загрозу для здоров’я людини , а також ЛКП ( лактозопозитивні кишкові палочки) та коліфаги, що є загальними  індикаторами забруднення води. Відповідно до встановлених нормативів у воді водоймищ не повинно бути збудників інфекційних захворювань, ЛКП – не більше 5000 КУО /дм3, коліфаги – не більше 100 БУО/дм3.

Станом на 08.06.2021р. у воді водоймищ на території області збудники інфекційних захворювань не виділялись;  виявлено відхилення мікробіологічних показників  від нормативів у воді р. Вовча в межах міського пляжу м. Павлоград  (в 2-х пробах індекс ЛКП – 24000 КУО/дм3; ) та у воді р. Самара в межах дитячого пляжу м. Новомосковськ (індекс ЛКП – 13000 КУО/дм3;.)                                                                                                                                                                                           Серед фізико-хімічних показників виявлено відхилення від стандарту за сольовим складом води та сухому залишку    у воді р. Вовча в межах міського пляжу м. Павлоград, що є характерними багаторічними сталими показниками для цих водоймищ .

 

 

Діючі пляжі  на території області, які мають офіційний статус Якість води за мікробіологічними показниками Якість води за фізико-хімічними показниками
Дослідже-но проб З них нестан-дартні Виконано дос-ліджень З них нестандарт-ні У т.ч. виявлені збудники інфекційних захворювань Дослідже-но проб З них нестандарт ні Виконано досліджень З них нестандартні
Усього   на 11.06.2021       9 16 3 73 3 11 1 103 2

 

 

Область

 

Назва пляжу або точки відбору в їх межах, що мають офіційний статус Назва населеного пункту, для якого створено пляж Назва річки або поверхневої водойми (озера, ставок тощо), на якій він знаходиться Якість води водоймищ  (відповідає або не відповідає і за якими показниками з позначенням рівня)
Дніпропетровська Пляж  міський

 

м.Верхньодніпровськ Кам’янське водосховище на р. Дніпро відповідає                                                                                                                                                                  
  Дитячий пляж   КП НККП м. Новомосковськ р. Самара не відповідає:   за мікробіологічними показниками:

індекс ЛКП – 13000 КУО/дм3;                                                            

 

  Пляж КП «Парку культури та відпочинку Придніпровський»  м. Дніпро р. Дніпро відповідає
  Пляж КП «Парк  культури та відпочинку Сагайдак» м. Дніпро р. Дніпро відповідає
  Пляж на  Монастирському острові м. Дніпро р. Дніпро відповідає
  Пляж КП «Нікопольська міська аварійно – рятувальна служба» м. Нікополь Каховське водосховище  на р.Дніпро відповідає
  Пляж міський

КП «Затишне місто»  Павлоградської  міської  ради

м.Павлоград,                парк 1 Травня,

 

річка Вовча відхилення від стандарту                                                                                  за фізико-хімічними показниками:  ( по  сухому залишку та  сольовому складу)

не відповідає:                                                                    

за мікробіологічними показниками  

індекс ЛКП – 24000 КУО/дм3    в 2х пробах

  Пляж в Правобережній зоні відпочинку в районі вул. Набережна м. Кам´янське р. Дніпро відповідає 
  Пляж  міський

 

м. Верхньодніпровськ Кам’янське водосховище

на р. Дніпро

відповідає 

 

 

Print Friendly, PDF & Email