В Україні збільшили інтервал між введенням двох доз вакцини Covishield/AstraZeneca до 12 тижнів


ДУ «Дніпропетровський ОЛЦ МОЗ України» повідомляє, що в Україні збільшили інтервал між введенням двох доз вакцини Covishield/AstraZeneca до 12 тижнів

В Україні збільшили інтервал між введенням двох доз вакцини Covishield/AstraZeneca до 12 тижнів.

          Оперативний штаб Міністерства охорони здоров’я України (МОЗ) з вакцинокерованих інфекцій схвалив рекомендації Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики (НТГЕІ) збільшити інтервал між введенням першої та другої доз вакцини Covishield/AstraZeneca з 4 до 12 тижнів. «При аналізі даних клінічних досліджень ефективність вакцини після одноразової стандартної дози становила 76,0% з 22 по 90 день, і рівень антитіл зберігався протягом цього періоду з мінімальним зниженням. Після двох стандартних доз, введених з інтервалом 12 тижнів або довше, ефективність вакцини зростала до 81,3%, – зазначив заступник міністра охорони здоров’я – Головний державний санітарний лікар України Віктор Ляшко. – Звертаю увагу на те, що збільшення інтервалу не суперечить інструкції виробника, яка передбачає такий інтервал в рамках 4 – 12 тижнів».

Впровадження цих рекомендацій НТГЕІ потребуватиме від МОЗу незначного корегування підходів до проведення вакцинальної кампанії на перших етапах. 17 березня за участі Міністра охорони здоров’я було проведено селекторну нараду з регіонами для роз’яснення деталей виконання зазначеної рекомендації.

Наразі в Україні здійснюється імунізація вакциною Covishield/AstraZeneca виробництва індійського Інституту сироватки крові, 500 тис. доз якої було закуплено державним коштом. Ця вакцина ефективна та безпечна. Дозвіл на її використання дали Всесвітня організація охорони здоров’я, Велика Британія, Європейський Союз, Індія та Канада.

Компанія AstraZeneca передала ліцензію на виробництво своєї вакцини індійському Інституту сироватки крові, тим самим значно розширивши доступ людства до захисту проти COVID-19. Індія – лідер з виробництва імуно-профілактичних препаратів у світі, їй належить 60% ринку. На  початку березня 2021 року найвідоміший у світі медичний журнал The Lancet оприлюднив результати досліджень, яке показало що ефективність вакцини AstraZeneca значно збільшується, якщо її другу дозу вводять з інтервалом в 12 тижнів або більше у порівнянні з інтервалом меншим за шість тижнів. Рішення про збільшення інтервалу між двома дозами вакцини вже ухвалили Велика Британія, Німеччина, Франція та Канада. Україна також є частиною глобальної ініціативи COVAX. За цим механізмом Україні підтвердили поставку 117 тис. доз вакцини Pfizer/BioNTech та від 2,2 до 3,7 млн доз вакцини AstraZeneca у І–ІІ кварталі 2021 року.

Дізнайтися більше про вакцинацію від COVID-19 можливо на сайті vaccination.covid19.gov.ua та за телефоном контакт-центру 0 800 60 20 19.

Записатись в чергу на вакцинацію можливо на сайті на сайті або у мобільному додатку» «Дія». При Центрі громадського здоров’я МОЗ України створено комунікаційний центр вакцинації від COVID-19 –  vaccination.covid19.gov.ua.

 

Виконавці: Шамичкова Г.Р. – завідувач відділення особливо небезпечних інфекцій ДУ «Дніпропетровський ОЛЦ МОЗ України», Левченко Ю.О. – лікар-епідеміолог відділення особливо небезпечних інфекцій ДУ «Дніпропетровський ОЛЦ МОЗ України»

Print Friendly, PDF & Email