КАРАНТИН ПОСЛАБЛЕНО, ОДНАК НЕБЕЗПЕКА COVID-19 ЗАЛИШАЄТЬСЯ. ЩОБ ЗУПИНИТИ ЕПІДЕМІЮ — ПРОДОВЖУЄМО ДОТРИМУВАТИСЯ ПРАВИЛ.


Щоб зупинити епідемію — продовжуємо дотримуватися правил.

Україна поступово виходить з карантину. 22 червня стартує п’ятий, останній етап послаблення карантинних обмежень. Проте головний санітарний лікар Віктор Ляшко наголосив, що рішення про зняття/послаблення обмежень ухвалюватимуть на підставі динаміки захворюваності.

Випадки захворювання COVID-19 усе ще поміж нас. Всього з початку епідемії за даними епідеміологічного моніторингу в Дніпропетровській області (станом на ранок 22.06.2020р.) виявлено 1987 підозрілих випадки на коронавірусну хворобу,  зареєстровано 1042 лабораторно підтверджених випадки  COVID-19 (у т.ч. 23 летальних).

Коронавірусна хвороба (COVID-19) виявлена на 29-ти адміністративних територіях області: м.Дніпро – 449 випадків, м.Кривий Ріг – 215, м.Кам’янське – 43, м.Першотравенськ – 35, м.Павлоград – 19, м.Нікополь – 17, м.Покров – 13, м.Марганець – 9, м.Новомосковськ – 8, м.Вільногірськ – 2,  м.Тернівка – 1, м.Жовті Води – 1, Дніпровський р-н – 112, П’ятихатський – 25, Петропавлівський р-н – 23, Апостолівський р-н – 10, Софіївський р-н – 9, Павлоградський р-н – 13, Новомосковський р-н – 6, Криворізький р-н – 4, Криничанський р-н – 4, Петриківський р-н – 4, Широківський р-н – 10, Синельниківський р-н – 2, Васильківський р-н – 2, Верхньодніпровський р-н – 1, Солонянський р-н – 2, Покровський район – 1, Царичанський – 2.

У віковій структурі захворілих питома вага дорослого населення – 95%, дітей – 5%.

Тому дотримуватися правил безпеки слід і надалі. Адже нехтування простими санітарними нормами загрожує здоров’ю і може призвести до повернення обмежень, що негативно впливають на добробут населення.

Щоб зупинити пандемію, виконуємо рекомендації МОЗ:

Як дотримуватися цих правил у повсякденному житті?

Громадський транспорт. Найкраще уникати громадського транспорту. Тепла пора року створює хороші умови для ходіння пішки та їзди на велосипеді. Якщо ви все ж вирішили користуватися громадським транспортом, надягайте захисну маску, перш ніж зайти у нього. Після виходу слід пам’ятати, що руки забруднені й ними не можна торкатися обличчя, особливо очей, рота і носа. За першої ж можливості руки слід вимити водою з милом протягом 20–40 с чи обробити дезінфектором із вмістом спирту не менше 60%.

Магазини, ринки, торговельні центри. Рекомендуємо розглянути варіант онлайн-замовлення та доставлення кур’єром. Якщо це неможливо, тримайтеся на відстані не менше 1 м від інших людей і не торкайтеся руками очей, рота, носа. Перед доторком до кошиків або візочків обробляйте їх дезінфектором із вмістом спирту не менше 60%. Після повернення з магазину, а також після розбору принесених покупок ретельно мийте руки теплою водою з милом протягом 20–40 с. Придбані овочі та фрукти слід мити так само, як і завжди. Зокрема, перш ніж торкатися до них, помийте руки водою з милом. Після цього ретельно вимийте фрукти і овочі чистою водою, особливо якщо ви їсте їх сирими.

Особисті й робочі зустрічі. Обмежте тісний контакт з іншими людьми у приміщеннях та на вулиці. Не забувайте про безконтактні привітання.

На вулиці, роботі й навіть удома намагайтеся не чіпати очі, ніс і рот немитими руками. Ми торкаємося багатьох поверхонь, і таким чином вірус може потрапити на руки. Саме тому універсальна порада про миття рук така важлива. Якщо все ж таки необхідно доторкнутися до обличчя, скористайтеся чистою серветкою, яку після використання слід викинути у сміттєвий контейнер.

Соціальна відповідальність.

Заразитися COVID-19 можна й від людини із безсимптомним перебігом хвороби. Ви можете бути переносником нового коронавірусу і самі того не знати. Тож дотримуйтеся респіраторної гігієни й етикету кашлю: кашляйте і чхайте в одноразову серветку, яку потім одразу треба викинути. А якщо її немає — у згин ліктя. Самоізолюйтеся у разі появи респіраторних симптомів. Також потрібно ізолюватися від тих, з ким проживаєте, наскільки це можливо. Особливо якщо живете з людьми похилого віку. У разі підвищення температури, кашлю, утрудненого дихання звертайтеся до сімейного лікаря.

Подбайте про ваше емоційне здоров’я. Наприклад, створіть список активностей, якими вам подобається займатися, читайте новини про пандемію дозовано і лише з перевірених джерел. Звертайтеся по психологічну допомогу, якщо відчуваєте спустошеність або тривогу.

Дотримуйтеся вказівок органів влади.

Ці прості правила допоможуть зберегти життя людей. Рекомендації щодо запобігання поширенню COVID-19 ефективно працюватимуть лише тоді, коли їх будуть дотримуватися всі.

Майбутнє без COVID-19 залежить від кожного з нас. Виконуймо правила!

 

Джерело: https://phc.org.ua/news/karantin-poslableno-odnak-nebezpeka-covid-19-zalishaetsya

Print Friendly, PDF & Email