Оперативна інформація щодо захворюваності на грип та ГРВІ на 5 тижні 2020 р.


Дніпропетровський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України – єдина установа в області, яка здійснює епідеміологічний та вірусологічний моніторинг поширення гострих респіраторних вірусних інфекцій.

За даними оперативного епідеміологічного моніторингу на 5-му тижні (24.01.20р.-30.01.20р.) за медичною допомогою до лікувально-профілактичних закладів звернулося 26,6 тисяч осіб (інтенсивний показник на 100 тисяч населення 831,8). У порівнянні з попереднім тижнем захворюваність зросла на 44%.

Показник захворюваності по області вище епідемічного порогу (603,0) на 38%, та вище показника минулого року на 63%.

На 26 адміністративних територіях області (із 34) перевищено епідемічні рівні захворюваності від 0,4% в Криничанському районі до 2,3 рази в м.Першотравенськ.

Питома вага дітей в загальній структурі захворілих  – 66%. Всього серед дітей віком 0-17 років зареєстровано 17,7 тисяч випадків (інт.пок. 3054,1).  У порівнянні з попереднім тижнем  захворюваність серед дітей зросла на 46%.

У зв’язку із високими рівнями захворюваності серед школярів призупинено освітній процес в 944 окремих класах та 191 загальноосвітніх школах (в м.Дніпро, м.Кривий Ріг, м.Павлоград, м.Нікополь, м.Вільногірськ, м.Марганець, м.Новомосковськ, Дніпровському, Новомосковському, Томаківському та інших містах, районах)  із загальною кількістю учнів –  98 920 осіб.

Загальна кількість госпіталізованих осіб у порівнянні з попереднім тижнем зросла на 27%. За звітній тиждень по області госпіталізовано 1029 осіб, з них 835 дітей.

Згідно моніторингу вірусологічних досліджень на території області спостерігається циркуляція вірусів грипу типу А (Н1N1).

Щеплення проти грипу.  Найкраща профілактика грипу — це щорічна вакцинація.

З початку епідемічного сезону проти грипу вакциновано 21636 осіб, у т.ч.: медичного ризику – 7152 (82,4% від запланованих); епідемічного ризику – 6982 особи (71,4% від запланованих); інші  особи – 7502

 

Також для профілактики грипу та ГРВІ варто дотримуватись простих правил:

  • Уникайте близького контакту з хворим. Намагайтеся якнайменше перебувати поряд із людьми, у яких застуда, нежить або кашель. Якщо захворіли ви, то тримайте дистанцію з іншими людьми, щоб вберегти їх від захворювання. Прикривайте ніс та рот під час кашлю та чхання.
  • Мийте руки. Часте миття рук допоможе захиститися від мікробів. Якщо поруч немає води та мила, використовуйте спреї для рук на спиртовій основі.
  • Намагайтеся не торкатися обличчя. На руках дуже багато мікробів. Коли ви торкаєтесь, збільшуються шанси мікробів потрапити в організм через очі, рот та ніс.
  • Провітрюйте приміщення. Регулярно провітрюйте приміщення та робіть вологе прибирання. Це особливо важливо, якщо в приміщенні перебуває хворий.
  • Привчіть себе до корисних звичок. Будьте фізично активними, уникайте стресу, висипайтеся, пийте багато води та харчуйтеся поживною їжею.

 

Завідувач відділення організації епідеміологічних досліджень відділу дослідження біологічних факторів ДУ «Дніпропетровський ОЛЦ МОЗ України»  Кузьменко О.В.

 

Print Friendly, PDF & Email