Санітарно-епідемічна ситуація на території Дніпропетровської області за період з 06.09.19р. по 12.09.19р.


На звітному тижні (з 06.09.19р. по 12.09.19р.) за медичною допомогою до лікувально-профілактичних закладів з приводу захворювання на кір звернулося 9 осіб (у тому числі 6 дітей). Всього із початку року в області зареєстровано 1498 випадків кору (захворюваність на 100 тисяч населення складає 45,1 та знаходиться на високому рівні). Не мали щеплень проти кору – 77% захворілих.

Стан захворюваності мешканців Дніпропетровської області на гострі кишкові інфекції відповідає сезонному рівню. Зареєстровано 319 випадків (показник захворюваності на 100 тисяч населення 9,8), що на 13% більше попереднього тижня. Питома вага дітей до 17 років – 69%.

Загальна кількість захворілих на гостру кишкову інфекцію учнів                                          КЗ «Підгородненський НВК №3» склала 7 дітей. При лабораторних дослідженнях біоматеріалу на базі вірусологічної лабораторії ДУ «Дніпропетровський ОЛЦ МОЗ України» у 3-х хворих дітей та 2-х працівників харчоблоку школи виявлені РНК норовірусів.

На звітному тижні зареєстровано 11 випадків захворювання на вірусний гепатит (показник на 100 тисяч населення 0,34) , що на рівні попереднього тижня.

При моніторингових лабораторних дослідженнях води водоймищ в 4-х випадках виділено холероподібний вібріон: р. Дніпро (м. Дніпро, КЗК «Парк культури та відпочину  ім. Сагайдак та КЗК «Парк культури та відпочину Придніпровський»), р. Самара (м. Новомосковськ, дитячий пляж та санаторій Новомосковський, с. Орловщина, пляж).

З захворюванням на ботулізм госпіталізовано 1 особу в м. Кривий Ріг. Випадок пов’язаний з  вживанням в’яленої риби  домашнього виготовлення.

За даними спостережень рівень природного гамма-фону в контрольних точках вимірювань склав 13 мкР/год, що відповідає рівню природного радіаційного фону області.

Радіаційних аварій та надзвичайних ситуацій, пов’язаних з викраденням або з виявленням технологічних джерел іонізуючого випромінювання, не зареєстровано.

 

 

 

 

Василевська І.С.

Кузьменко О.В.

Кісельов Д.А.

Шамиичкова Г.Р.

Богдан В.В.

Пірська А.В.

Print Friendly, PDF & Email