Санітарно-епідемічна ситуація на території Дніпропетровської області за період з 07.06.19р. по 13.06.19р.


На звітному тижні (з 07.06.19р. по 13.06.19р.) за медичною допомогою до лікувально-профілактичних закладів з приводу захворювання на кір звернулося 37 осіб (у тому числі 18 дітей). Зареєстровано 3 спалахи кору: серед вихованців КЗО «ДНЗ №8» у м.Кам’янське  (3 вип.), КЗ «Центр соціально-психологічної реабілітації дітей» у м.Кривий Ріг (7 вип.) та серед учнів КЗО «Криворізький ліцей-інтернат з посиленою військово-фізичною підготовкою» у м.Кривий Ріг (3 вип.).

Всього із початку року в області зареєстровано 1320 випадків  кору (захворюваність на 100 тисяч населення складає 39,8 та знаходиться на високому рівні). Показник захворюваності серед дітей (93,4 на 100 тисяч) в 3.3 рази перевищує показник захворюваності серед дорослих.  Не мали щеплень проти кору – 78% захворілих.

Стан захворюваності мешканців Дніпропетровської області на гострі кишкові інфекції відповідає сезонному рівню. Зареєстровано 229 випадків (показник захворюваності на 100 тисяч населення 7,09), що на 6% більше попереднього тижня. Питома вага дітей до 17 років – 57%.

На звітному тижні зареєстровано 13 випадків захворювання на вірусний гепатит (показник на 100 тисяч населення 0,4) проти 9 випадків (показник 0,28) на попередньому тижні.

За звітний тиждень до ДУ «Дніпропетровський ОЛЦ МОЗ України» звернулось  115 осіб, постраждалих від укусів кліщами. За результатами лабораторних досліджень до 25% кліщів інфіковані бореліями, які викликають хворобу Лайма (кліщовий лайм – бореліоз).

При дослідження води відкритих водоймищ в місцях масового організованого рекреаційного водокористування в 3–х випадках виділені холероподібні  вібріони не О1, які не викликають захворювання холерою (вода річки Вовча – міський пляж м. Павлоград, зона відпочинку на річці Кільчень в межах м. Підгороднє, річка Дніпро КЗК «Парк культури та відпочинку Сагайдак»).

За даними спостережень рівень природного гамма-фону в контрольних точках вимірювань склав 15 мкР/год, що відповідає рівню природного радіаційного фону області.

Радіаційних аварій та надзвичайних ситуацій, пов’язаних з викраденням або з виявленням технологічних джерел іонізуючого випромінювання, не зареєстровано.

 

 

 

Василевська І.С.

Кузьменко О.В.

Кісельов Д.А.

Шамичкова Г.Р.

Богдан В.В.

Print Friendly, PDF & Email