Оперативна інформація щодо захворюваності на грип та ГРВІ на 5 тижні 2019 року


Дніпропетровський обласний лабораторний центр МОЗ України – єдина установа в області, яка здійснює епідеміологічний та вірусологічний моніторинг поширення гострих респіраторних вірусних інфекцій.

За даними оперативного епідеміологічного моніторингу на 5-му тижні 2018 року (з 25.01.19р. по 31.01.19р.) в Дніпропетровській області з приводу гострих респіраторних інфекцій за медичною допомогою до лікувально-профілактичних закладів звернулося 16,3 тисяч осіб (показник захворюваності на 100 тисяч населення більше показника попереднього тижня). Питома вага дітей в загальній структурі захворілих  – 62%.

Показник захворюваності по області нижче епідемічного порогу. На 2-х адміністративних територіях області перевищено  епідемічні рівнів захворюваності.

У порівнянні з попереднім тижнем загальна кількість госпіталізованих осіб знизилась на 14%. Всього за звітній тиждень по Дніпропетровській області госпіталізовано 421 особу, у т.ч. 329 дітей.

Летальних випадків через ускладнення від грипу, ГРІ не зареєстровано.

 

Вірусологічний моніторинг проводиться обласною вірусологічною лабораторією та двома вірусологічними підрозділами ВСП Криворізький та Кам`янський міський відділ лабораторних досліджень ДУ«Дніпропетровський ОЛЦ МОЗ України»

Лабораторні дослідження на грип із використанням ПЛР методу проводяться на базі модернізованої обласної вірусологічної лабораторії за адресою: м.Дніпро, вул.Шербаня, 6.

За даними лабораторних досліджень у поточному епідемічному сезоні встановлено циркуляцію вірусів грипу типу А.

 

Щеплення проти грипу.

У поточному епідемічному сезоні в Дніпропетровській області щеплено проти грипу 20478 осіб (70,6% від запланованих),  у т.ч.:

–    медичного ризику – 4741 особа (57,6% від запланованих);

–    епідемічного ризику – 15737 осіб (75,8% від запланованих).

 

 

 

 

Завідувач відділення організації

епідеміологічних досліджень відділу

дослідження біологічних факторів

     ДУ «Дніпропетровський ОЛЦ МОЗ України»                                           Кузьменко О.В

 

Print Friendly, PDF & Email