Оперативна інформація щодо захворюваності на грип та ГРВІ на 49 тижні


Дніпропетровський обласний лабораторний центр МОЗ України – єдина установа в області, яка здійснює епідеміологічний та вірусологічний моніторинг поширення гострих респіраторних вірусних інфекцій.

За даними оперативного епідеміологічного моніторингу на 49-му тижні 2018 року (з 30.11.18р. по 06.12.18р.) в Дніпропетровській області з приводу гострих респіраторних інфекцій за медичною допомогою до лікувально-профілактичних закладів звернулося 17,7 тисяч осіб (показник захворюваності на 100 тисяч населення 532,5).

У порівняні з попереднім тижнем захворюваність зросла на 9%, разом з тим нижче показника минулого року та нижче епідемічного порогу. На трьох адміністративних територіях області досягнуто епідемічних рівнів захворюваності.

Найвищій рівні захворюваності зареєстровано серед мешканців м.Вільногірськ  (814,37).

Серед дітей віком 0-17 років захворюваність на гострі респіраторні інфекції зросла на 9%. Всього зареєстровано 12,2 тисячі випадків (інт.пок. 2182,5). Питома вага дітей в загальній структурі захворілих  – 69,5%.

У порівнянні з попереднім тижнем загальна кількість госпіталізованих осіб зросла на 7%. Всього за звітній тиждень по Дніпропетровській області госпіталізовано 552 особи, з них 457 діти.

Летальних випадків через ускладнення від грипу, ГРІ не зареєстровано.

Вірусологічний моніторинг проводиться обласною вірусологічною лабораторією та двома вірусологічними підрозділами ВСП Криворізький та Кам`янський міський відділ лабораторних досліджень ДУ«Дніпропетровський ОЛЦ МОЗ України»

Лабораторні дослідження на грип із використанням ПЛР методу проводяться на базі модернізованої обласної вірусологічної лабораторії за адресою: м.Дніпро, вул.Шербаня, 6.

За результатами вірусологічного моніторингу на звітному тижні встановлено циркуляцію вірусів грипу типу А.

Щеплення проти грипу.

У поточному епідемічному сезоні в Дніпропетровській області щеплено проти грипу 10852 особи (37% від запланованих),  у т.ч.:

  • медичного ризику – 2518 особи (31% від запланованих);
  • епідемічного ризику – 8334 особи (40% від запланованих).

 

 

Завідувач відділення організації

епідеміологічних досліджень відділу

дослідження біологічних факторів

     ДУ «Дніпропетровський ОЛЦ МОЗ України»                                           Кузьменко О.В.

 

Print Friendly, PDF & Email