Санітарно-епідемічна ситуація на території Дніпропетровської області за період з 23.08.18р. по 30.08.18р.


За звітний період (з 23.08.18р. по 30.08.18р.) у Дніпропетровській області на кір захворіло 16 осіб (10 дорослих та 6 дітей).

Всього у поточному році (станом на 31.08.2018р.) за первинними діагнозами по області зареєстровано 920 випадків захворювання на кір (показник захворюваності на 100 тисяч населення 27,7 знаходиться на високому рівні). Питома вага дітей до 17 років в загальній структурі захворілих – 52% (474 випадки).

Основна причина виникнення захворювань – відсутність у 79% захворілих щеплень проти кору.

На поточному тижні в м.Дніпро зареєстровано спалах кору у побуті серед 3-х не щеплених осіб однієї родини (мати та двоє дітей).

Захворюваність на гострі кишкові інфекції у порівнянні з попереднім тижнем зросла на 29%. Зареєстровано 370 випадків гострих кишкових інфекцій (показник на 100 тисяч населення 11,14) проти 287 випадків (інтенсивний показник 8,64). Серед захворілих 40,5% діти до 17 років (228 дітей). Захворюваність відповідає сезонному рівню.

В медичні заклади області з підозрою на захворювання вірусним гепатитом звернулось 6 осіб (показник захворюваності на 100 тисяч населення 0,2) проти 7 осіб (показник 0,3) на попередньому тижні.

За даними лабораторного моніторингу якості води відкритих водоймищ в місцях масового відпочинку мешканців області за звітний тиждень встановлено відхилення від санітарно-гігієнічних норм за мікробіологічними показниками (перевищення індексу лактозопозитивних кишкових паличок –ЛКП) на пляжах в м. Верхньодніпровськ (пляж КП «Житловик» Дніпродзержинське водосховище), смт. Дніпровське (пляж КП «Дніпровець», Дніпродзержинське водосховище), м. Дніпро (р.Дніпро, КЗК «Центральний парк культури та відпочинку ім.Т.Г.Шевченко», КЗК «Парк культури та відпочинку Придніпровський»), м. Підгороднє (р. Кільчень, зона відпочинку), м.Кривий Ріг (пляж в парку ім. Ф. Мерщавцева в Центрально-Міському районі).

За даними спостережень рівень природного гамма-фону в контрольних точках вимірювань склав 13 мкР/год, що відповідає рівню природного радіаційного фону області.

Радіаційних аварій та надзвичайних ситуацій, пов’язаних з викраденням або з виявленням технологічних джерел іонізуючого випромінювання, не зареєстровано.

 

 

Василевська І.С.

 

 

Print Friendly, PDF & Email