Санітарно-епідемічна ситуація на території Дніпропетровської області за період з 02.11.18р. по 08.11.18р.


На звітному тижні (з 02.11.18р. по 08.11.18р.) за медичною допомогою з приводу гострих респіраторних вірусних інфекцій до лікувально-профілактичних закладів області звернулося 12,5 тисяч осіб (інт.пок. 378,1), проти 13,1 тисячі осіб (інт.пок.395,2) на попередньому тижні. Захворюваність знизилась на 4,3%.

Показник захворюваності по області нижче епідемічного порогу та на нижче показника минулого року.

Перевищення середнього обласного показника захворюваності спостерігається на 13 адміністративних територіях. Найбільші рівні захворюваності зареєстровані серед мешканців м.Вільногірськ, м.Кам’янське   та Синельниківського району.

Питома вага дітей в загальній структурі захворілих ГРІ складає 67%. Зареєстровано понад 8 тисячі випадків.

З приводу ГРІ в лікувально-профілактичні заклади області госпіталізовано 380 осіб, з них 319 діти.

Станом на 08.11.2018р. в Дніпропетровській області щеплено проти грипу 4464 особи (15,4% від запланованих).

Стан захворюваності мешканців Дніпропетровської області на гострі кишкові інфекції відповідає сезонному рівню. Зареєстровано 134 випадки (показник на 100 тисяч населення 4,0), що на 9% менше показника попереднього тижня. Спалахів гостри кишкових інфекцій не зареєстровано.

Зареєстровано 3 випадків захворювання на кір (проти 8 на попередньому тижні). Всього у поточному році (станом на 08.11.2018р.) за первинними діагнозами по області зареєстровано 942 випадки (показник захворюваності на 100 тисяч населення 28,3 знаходиться на високому рівні). Питома вага дітей до 17 років в загальній структурі захворілих – 51,4% (484 випадки). Основна причина виникнення захворювань – відсутність у 78% захворілих щеплень проти кору.

В медичні заклади області з підозрою на захворювання вірусним гепатитом звернулося 4 особи (показник захворюваності на 100 тисяч населення 0,2) проти 6 осіб на попередньому тижні.

З приводу отруєння грибами в медичний заклад м. Дніпро звернулася та госпіталізована  1 особа.  На даний час постраждалий знаходиться на стаціонарному лікуванні. Захворювання пов’язане із вживанням дикорослих грибів, які постраждалий самостійно зібрав та готував в домашніх умовах.

За звітний тиждень в лікувально-профілактичні заклади області за медичною допомогою звернулося 4 особи, які контактували з хворою на сказ твариною. Фахівцями ВСП ДУ «Дніпропетровський ОЛЦ МОЗ України» проведено епідеміологічне обстеження вогнища. Контактні особи отримують лікувально-профілактичні щеплення.

За даними спостережень рівень природного гамма-фону в контрольних точках вимірювань склав 13 мкР/год, що відповідає рівню природного радіаційного фону області.

Радіаційних аварій та надзвичайних ситуацій, пов’язаних з викраденням або з виявленням технологічних джерел іонізуючого випромінювання, не зареєстровано.

 

 

Василевська І.С.     

Кузьменко О.В.

Кісельов Д.А.          

Шамичкова Г.Р.   

Богдан В.В.           

Курбатова Н.О.    

Print Friendly, PDF & Email