Санітарно-епідемічна ситуація на території Дніпропетровської області за період з 05.10.18р. по 11.10.18р.


На звітному тижні (з 05.10.18р. по 11.10.18р.) спостерігається сезонне зростання захворюваності на гострі респіраторні вірусні інфекцій. За медичною допомогою до лікувально-профілактичних закладів звернулося 14 тисяч осіб (інт.пок. 422,7) проти 13 тисячі 920 осіб (інт.пок. 418,9) на попередньому тижні.

Показник захворюваності по області нижче епідемічного порогу та  нижче показника минулого року.

Перевищення середнього обласного показнику захворюваності спостерігається на 10 адміністративних територіях. Найбільші рівні захворюваності зареєстровані серед мешканців  м.Вільногірськ, м.Кривий Ріг, Синельниківського Криничанського та Новомосковського районів.

Питома вага дітей в загальній структурі захворілих ГРІ складає 71%. Зареєстровано понад 10 тисячі випадків.

З приводу ГРІ в лікувально-профілактичні заклади області госпіталізовано 427 осіб, з них 363 дітей.

Стан захворюваності мешканців Дніпропетровської області на гострі кишкові інфекції відповідає сезонному рівню. Зареєстровано 181 випадок (показник на 100 тисяч населення 5,4), що на 14% нижче показника попереднього тижня.

З приводу захворювання на кір в медичні заклади області звернулося  2  дорослих осіб. Всього у поточному році (станом на 12.10.2018р.) за первинними діагнозами по області зареєстровано 931 випадок (показник захворюваності на 100 тисяч населення 28,2 знаходиться на високому рівні). Питома вага дітей до 17 років в загальній структурі захворілих – 51% (479 випадків). Основна причина виникнення захворювань – відсутність у 79% захворілих щеплень проти кору.

В медичні заклади області з підозрою на захворювання вірусним гепатитом звернулося 5 осіб (показник захворюваності на 100 тисяч населення 0,15) проти 7 осіб (показник 0,2) на попередньому тижні.

За звітний тиждень в лікувально-профілактичні заклади області за медичною допомогою звернулось 2 особи, які контактували з хворою на сказ твариною. Фахівцями ВСП ДУ «Дніпропетровський ОЛЦ МОЗ України» проведено епідеміологічне обстеження вогнища. Контактні особи отримують лікувально-профілактичні щеплення.

Із захворюванням на ботулізм в Новомосковську ЦРБ госпіталізовано 1 особу (мешканка Магдалинівського району). Випадок пов’язаний з  вживанням в’яленої риби домашнього виготовлення.

З приводу отруєння грибами в медичні заклади області звернулося та госпіталізовано 9 осіб: 5 осіб, в тому числі 1 дитина в м.Дніпро та 4 особи  м.Кам’янське. На даний час всі постраждалі знаходяться на стаціонарному лікуванні.  Захворювання пов’язані із вживанням дикорослих грибів, які постраждалі самостійно зібрали та готували в домашніх умовах.

За даними спостережень рівень природного гамма-фону в контрольних точках вимірювань склав 12 мкР/год, що відповідає рівню природного радіаційного фону області.

Радіаційних аварій та надзвичайних ситуацій, пов’язаних з викраденням або з виявленням технологічних джерел іонізуючого випромінювання, не зареєстровано.

 

Василевська І.С.

Print Friendly, PDF & Email