Оперативна інформація щодо захворюваності на грип та ГРІ станом на 23.02.18 року


За даними оперативного епідеміологічного моніторингу на 8-му тижні (за період з 16.02.18р. по 22.02.2018р.) по області з приводу гострих респіраторних захворювань та грипу за медичною допомогою до лікувально-профілактичних закладів звернулося понад 19 тисяч осіб, із них  70% діти до 17 років. Захворюваність нижче минулого тижня на 9%.

Показник захворюваності на ГРІ та грип (сумарно) серед населення області нижче епідемічного порогу на 37%, але вище показника минулого року на 14%.

На жодній адміністративній території області епідемічний поріг не перевищено.

Високі рівні захворюваності зареєстровані серед мешканців м.Вільногірськ, Жовті Води, Павлоград, Кривий Ріг, м.Кам’янське, Томаківському, Софіївському, Новомосковському та Криничанському районах.

Найвищий показник захворюваності на грип та ГРВІ зареєстровано в м.Вільногірськ – 1026,16, найменший у м.Першотравенськ – 272,03 на 100 тисяч населення.

Серед дітей віком 0-17 років захворюваність на гострі респіраторні інфекції та грип знизилась на 10%. Зареєстровано майже 15 тисяч випадків.

У зв’язку з високими рівнями захворюваності серед дітей шкільного віку, за даними Департаменту освіти та науки Дніпропетровської ОДА, тимчасово призупинено навчально-виховний процес серед учнів 57 загальноосвітніх шкіл (з яких 13 – по м.Кривий Ріг, 11 – по Межівському району, 7 – по Нікопольському району та інші) та 166 окремих класів в м.Дніпро, м.Кам’янське, м.Кривий Ріг, м.Марганець, Новомосковський район, із загальною кількістю понад 19 тисяч учнів.

У порівнянні з попереднім тижнем загальна кількість госпіталізованих осіб знизилась на 4%, а серед дітей зросла на 1%.

Летальних випадків через ускладнення від грипу не зареєстровано.

За результатами вірусологічного моніторингу, який проводиться ДУ «Дніпропетровський ОЛЦ МОЗ України» на звітному тижні встановлено циркуляцію вірусів грипу В. Також, визначено циркуляцію вірусів парагрипу та РС-вірусів.

З початку епідемічного сезону проти грипу в області щеплено 25898 осіб (73% від запланованих), у т.ч.: медичного ризику – 7853 осіб, епідемічного ризику – 18045 особи.

 

Завідувач  відділення організації епідеміологічних досліджень  ДУ «Дніпропетровський ОЛЦ МОЗ України»   Кузьменко О.В.

 

 

Print Friendly, PDF & Email