Санітарно-епідемічна ситуація на території Дніпропетровської області за період з 02.02.2018р. по 08.02.2018р.


За період з 02.02.2018р. по 08.02.2018р. з приводу гострих респіраторних вірусних інфекцій за медичною допомогою до лікувально-профілактичних закладів звернулося 21 тисяча 487 осіб (інтенсивний показник 646,7). У порівнянні з попереднім тижнем захворюваність зросла на 3,8%. Показник захворюваності по області нижче епідемічного порогу на 19%.

На чотирьох адміністративних територіях області перевищено епідемічний поріг (Криворізькому, Покровському, Софіївському та Юріївському районах).

Високі рівні захворюваності спостерігаються серед мешканців м.Вільногірськ, м.Жовті Води, м.Кам’янське, Кривий Ріг, м.Павлоград, Криворізькому, Криничанському Софіївському та Нікопольському районах.

Серед дітей віком 0-17 років захворюваність на гострі респіраторні інфекції та грип зросла на 1,6%. Зареєстровано понад 15 тисяч випадків. Питома вага дітей в загальній структурі захворілих  – 72%.

За даними департаменту освіти Дніпропетровської ОДА у зв’язку з високим рівнем захворюваності тимчасово призупинено навчально-виховний процес серед учнів усіх навчальних закладів м.Нікополь, та м.Покров, окремих класів та загальноосвітніх шкіл в м.Дніпро, м.Кам’янське м.Кривий Ріг, м.Жовті Води, м.Павлоград, Новомосковський, Верхньодніпровський, Криничанський, П’ятихатський та Солонянський райони, із загальною кількістю понад 50 тисяч учнів.

У порівнянні з попереднім тижнем загальна кількість госпіталізованих осіб з приводу ГРІ  по області знизилась на 3,5%.  Всього госпіталізовано 639 осіб, з них 537 дітей.

З початку епідемічного сезону в Дніпропетровській області щеплено проти грипу 25 тис. 729 осіб  (72% від запланованих).

За результатами вірусологічного моніторингу, який проводиться ДУ «Дніпропетровський ОЛЦ МОЗ України» на поточному тижні встановлено циркуляцію переважно вірусів грипу В. Також виявлялися віруси грипу А, парагрипу та аденовіруси.

На поточному тижні продовжується подальше розповсюдження  кору. За звітній тиждень зареєстровано – 59 випадків кору.

Загальна кількість захворілих на кір у поточному році – 153 особи (інтенсивний показник 4,6). Випадки реєструвалися на 11 адміністративних територіях: м.Дніпро, м.Кривий Ріг, м.Марганець, м.Нікополь, м.Жовті Води, Васильківському, Дніпровському, Магдалинівському, Новомосковському, Синельниківському та Солонянському районах.

Серед захворілих у 2018 році – 42% особи ромської національності (62 захворілих, які не щеплені проти кору).

В загальній структурі захворілих на кір питома вага дітей до 17 років – 66,7% (139 дітей). Основна причина виникнення захворювань – відсутність у більшості захворілих щеплень проти кору. Враховуючи динамічне поширення кору серед населення епідемічний прогноз – несприятливий.

Серед мешканців Дніпропетровської області захворюваність гострими кишковим інфекціями зросли  на 21%. Всього по області зареєстровано 144 випадки захворювання (інтенсивний показник на 100 тисяч населення 4,33) проти 119  випадків (інтенсивний показник 3,58) на попередньому тижні.

Питома вага дітей до 17 років в загальній структурі захворілих на гострі кишкові інфекції складає 62,5% (90 випадків).

В медичні заклади області з підозрою на захворювання вірусним гепатитом звернулись 9 осіб (показник захворюваності на 100 тисяч населення 0,27) проти 6 осіб (показник захворюваності 0,18) на попередньому тижні.

За минулий тиждень в лікувально-профілактичні заклади області  за медичною допомогою звернулися 4 особи, які контактували з хворими на сказ тваринами. Фахівцями ВСП ДУ «Дніпропетровський ОЛЦ МОЗ України»  проведено епідеміологічне обстеження вогнищ. Контактні особи отримують  лікувально-профілактичні щеплення.

За даними спостережень рівень природного гамма-фону в контрольних точках вимірювань склав 12 мкР/год, що відповідає рівню природного радіаційного фону області.

Радіаційних аварій та надзвичайних ситуацій, пов’язаних з викраденням або з виявленням технологічних джерел іонізуючого випромінювання, не зареєстровано.

Василевська І.С.     

Print Friendly, PDF & Email