Оперативна інформація щодо захворюваності на грип та ГРІ станом на 09.02.18 року


За даними оперативного епідеміологічного моніторингу на 6-му тижні (за період з 02.02.18р. по 08.02.2018р.) по області з приводу гострих респіраторних захворювань та грипу за медичною допомогою до лікувально-профілактичних закладів звернулося понад 21 тисячі, із них  72% діти до 17 років. У порівнянні з попереднім тижнем захворюваність зросла на 4%.

Показник захворюваності на ГРІ та грип (сумарно) серед населення області нижче епідемічного порогу на 19%, але вище показника минулого року на 23%.

На 5-ти адміністративних територіях області перевищено епідемічний поріг.

Високі рівні захворюваності зареєстровані серед мешканців м.Вільногірськ, м.Жовті Води, м.Кам’янське, Кривий Ріг, м.Павлоград, Криворізькому, Криничанському, Софіївському та Нікопольському районах.

Найвищий показник захворюваності на грип та ГРВІ зареєстровано в м.Вільногірськ – 1064,0, найменший у Васильківському районі – 253,7 на 100 тисяч населення.

Серед дітей віком 0-17 років захворюваність на гострі респіраторні інфекції та грип зросла на 1,6%. Зареєстровано понад 15 тисяч випадків.

У зв’язку з високими рівнями захворюваності серед дітей шкільного віку тимчасово призупинено навчально-виховний процес серед учнів усіх навчальних закладів м.Нікополь та м.Покров; окремих класів та загальноосвітніх шкіл в м.Дніпро, м.Кам’янське м.Кривий Ріг, м.Жовті Води, м.Павлоград, Новомосковський, Верхньодніпровський, Криничанський, П’ятихатський та Солонянський райони, із загальною кількістю понад 50 тисяч учнів.

У порівнянні з попереднім тижнем загальна кількість госпіталізованих осіб знизилась на 3,5%, разом с тим серед дітей зросла на 2,7%.

Летальних випадків через ускладнення від грипу не зареєстровано.

За даними вірусологічного моніторингу, який проводиться ДУ «Дніпропетровський обласний лабораторний центр МОЗ України» на звітному тижні встановлено циркуляцію вірусу грипу В. Також в поодиноких випадках виявлялися віруси грипу А, парагрипу та аденовіруси.

З початку епідемічного сезону проти грипу в області щеплено 25729 осіб (72,3% від запланованих), у т.ч.: медичного ризику – 7757 осіб, епідемічного ризику – 17972 особи.

 

Завідувач  відділення організації епідеміологічних досліджень  ДУ «Дніпропетровський ОЛЦ МОЗ України»   Кузьменко О.В.

 

 

Print Friendly, PDF & Email