Щодо санітарно-епідемічної ситуації на території Дніпропетровської області за 13-й тиждень (22.03.2024 по 28.03.2024)


Відповідно до наказів та службових листів МОЗ України у період воєнного стану ДУ «Дніпропетровський ОЦКПХ МОЗ» здійснює щоденний моніторинг за станом інфекційної захворюваності, радіаційним фоном та якістю питної води, що подається населенню.

Згідно даних епідеміологічного моніторингу, який здійснювався ДУ «Дніпропетровський ОЦКПХ МОЗ» протягом звітного тижня (з 22.03.2024 по 28.03.2024р.), захворюваність на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції (ГРВІ) знаходиться на неепідемічному рівні. За тиждень зареєстровано 10382 випадки ГРВІ (інтенсивний показник на 100 тисяч населення 335,6), що на 15,4% менше показника минулого тижня та на 43,3% менше від встановленого епідпорогу.

В загальній структурі захворілих на ГРВІ питома вага дітей до 17 років – 40,9%. До закладів охорони здоров’я госпіталізовано 468 хворих, у т.ч. 247 дітей. З початку епідемічного сезону проти грипу вакциновано 11157 осіб. За результатами вірусологічного моніторингу на території області встановлено циркуляцію вірусів грипу типу А, В, парагрипу.

В загальній структурі ГРВІ на COVID-19 припадає 2,1%. Зареєстровано 221 випадок (інтенсивний показник 7,1), що на 8,7% менше попереднього тижня. Питома вага дітей до 17 років – 9,5% (21 особа). Кількість пацієнтів із діагнозом COVID-19, які знаходились на стаціонарному лікуванні в закладах охорони здоров’я області – 55 (11,8% від госпіталізованих з ГРВІ), у т.ч. 2 пацієнти госпіталізовані до відділень реанімації та інтенсивної терапії.

Захворюваність на гострі кишкові інфекції (ГКІ) по області нижче  минулого тижня на 4 випадки. Всього за попередніми діагнозами за тиждень зареєстровано 82 випадки, інтенсивний показник 2,65 на 100 тисяч населення. Питома вага дітей до 17 років в загальній структурі захворілих на гострі кишкові інфекції складає 58,5%. Середньобагаторічні показники не перевищені.

Зареєстровано 4 випадки підозри на гострі вірусні гепатити (інтенсивний показник 0,13 на 100 тис.), що на 1 випадок більше минулого тижня та на 2 випадки більше аналогічного періоду минулого року, з них 1 випадок лабораторно підтвердженого вірусного гепатиту А.

З осередків сказу серед тварин в заклади охорони здоров’я звернулося 10 постраждалих осіб, із них 1 дитина, всі отримують лікувально-профілактичну імунізацію. Фахівцями ДУ «Дніпропетровський ОЦКПХ МОЗ», сумісно з представниками охорони здоров’я та ветеринарної медицини, організовані протиепідемічні, медичні та протиепізоотичні заходи.

В порядку щоденного моніторингу якості та безпечності питної води, що подається населенню області, у визначених моніторингових точках на період воєнного стану в країні, за період з 22.03.2024 по 28.03.2024 досліджено 149 проб питної води:

  • за результатами мікробіологічних досліджень всі проби відповідають нормативам, збудники інфекційних захворювань не виявлялись;
  • за результатами фізико-хімічних досліджень 94 проби з відхиленням від нормативів, з них відмічається перевищення за:
  • органолептичними показниками (за присмаком, забарвленістю та каламутністю) у питній воді з поверхневих водойм (м. Дніпро, м. Кривий Ріг, м. Марганець, Дніпровський, Криворізький, Царичанський райони);
  • показниками хлороформу та перманганатної окиснюваності (м.Дніпро, м. Кам’янське, м. Нікополь м. Павлоград, Апостолівський, Дніпровський, Новомосковський, Верхньодніпровський, Нікопольський, Жовтоводський та Синельниківський райони);
  •  показниками алюмінію (м. Дніпро);
  • показниками сухого залишку і хлоридів у м. Кривий Ріг, крім того у питній воді з підземних джерел Апостолівський, Васильківський, Першотравенський та Царичанський райони. Але значення цих показників є сталими протягом багатьох років, без аномальних змін.

Інформація щодо результатів моніторингових досліджень питної води для забезпечення населення області надається до ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України», органів влади і місцевого самоврядування, Держпродспоживслужби, керівникам підприємств водопостачання.

Бригади радіаційного спостереження ДУ «Дніпропетровський ОЦКПХ МОЗ» працюють в посиленому режимі; гама-фон в контрольних точках вимірювань відповідає природному радіаційному фону області (тобто не перевищує 20 мкР/год).

Print Friendly, PDF & Email