У ДУ «Дніпропетровський ОЦКПХ МОЗ» відбувся черговий щотижневий навчальний захід для представників відокремлених структурних підрозділів  


Сьогодні, 20.02.2024 року у Дніпропетровському обласному ЦКПХ в онлайн режимі відбувся семінар для працівників відокремлених структурних підрозділів ДУ «Дніпропетровський ОЦКПХ МОЗ» на тему:     «Водопостачання, санітарія, гігієна і поводження з відходами в закладах охорони здоров’я України» в рамках Проєкту  ВООЗ і ЮНІСЕФ, фінансованого  Центром контролю та профілактики хвороб США (СДС).

      В заході прийняли участь фахівці ВСП ДУ «Дніпропетровський ОЦКПХ МОЗ», які залучені до даного напрямку діяльності : лікарі з комунальної та загальної гігієни, інші фахівці санітарно- гігієнічного профілю.

     Захід відкрила заступник генерального директора Інна ПОХМУРКО, яка підкреслила актуальність і значимість цього питання.  

В ході семінару з доповіддю виступила лікар з комунальної гігієни відділу епіднагляду (спостереження) та профілактики неінфекційних захворювань ДУ «ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОЦКПХ МОЗ» Світлана ЧУБУКОВА.                      

Вона довела до відома слухачів основні меседжі тренінгу  з актуальних питань « Покращення водопостачання, санітарії, гігієни   та поводження з  відходами у закладах охорони здоров’я», який проводився  22- 24 січня цього року в Дніпрі представниками ВООЗ і ЮНІСЕФ спільно з МОЗ України та  Центром громадського здоров’я  для фахівців обласних центрів контролю та профілактики хвороб 6 областей України і  пілотних закладів  охорони здоров’я, в яких впроваджуються елементи вказаного проєкту.

 Бюро Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) в Україні за підтримкою ЮНІСЕФ та СДС продовжує підтримувати зусилля, спрямовані на зміцнення систем водопостачання, санітарії та гігієни для громадського здоров’я та якісної медичної допомоги в Україні.

Забезпечення доступу до послуг водопостачання, санітарії та гігієни (WASH) у медичних закладах є важливим для досягнення різних цілей у сфері охорони здоров’я, для покращення якості та безпечності медичних послуг, запобігання та контроль інфекцій,  а також  для покращення стану громадського здоров’я в нашій країні.

Крім того, такі послуги зміцнюють стійкість систем охорони здоров’я для запобігання спалахам захворювань при надзвичайних ситуаціях, дозволяють ефективно реагувати на них, в тому числі під час воєнного стану..

Отриманні знання в ході цього навчального заходу допоможуть нашим фахівцям при  сумісній роботі з закладами охорони здоров’я області впроваджувати елементи вказаного проєкту  для покращення сталості  систем водопостачання, санітарії, гігієни і поводження з відходами в медичних закладах, що в результаті позитивно вплине  в цілому на якість медичної допомоги, стану громадського здоров’я та профілактики інфекційних та неінфекційних захворювань серед населення.

Print Friendly, PDF & Email