ЩОТИЖНЕВЕ ЗАСІДАННЯ РЕГІОНАЛЬНОГО ОПЕРАТИВНОГО ЦЕНТРУ ІЗ РЕАГУВАННЯ НА НАДЗВИЧАЙНІ СИТУАЦІЇ У ГАЛУЗІ ГРОМАДСЬКОГО ЗДОРОВ’Я ДУ «ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОЦКПХ МОЗ»


Сьогодні, 08.02.2024р. у Дніпропетровському обласному ЦКПХ відбулося щотижневе засідання Регіонального оперативного центру з реагування на надзвичайні ситуації у галузі громадського здоров’я за головуванням генерального директора, головного державного санітарного лікаря Дніпропетровської області Сергія ВАЛЬЧУКА. У засіданні прийняли участь: заступник генерального директора Інна ПОХМУРКО, в.о. заступника генерального директора Валентина РЕЗВИХ, завідувачі відділів, провідні спеціалісти установи та в онлайн-режимі – завідувачі відокремлених структурних підрозділів ДУ «Дніпропетровський ОЦКПХ МОЗ».

За даними, отриманими з основних міжнародних сайтів за ключовими подіями щодо виникнення надзвичайних ситуацій проінформовано про наступне:
         У Камбоджі зареєстровані нові випадки захворювання людини на пташиний грип А(H5N1).  Станом на 25 січня 2024 року зареєстровано 1 новий летальний випадок унаслідок інфікування пташиним грипом A(H5N1) 3-річного хлопчика із провінції Прейвенг, Це перший випадок, зареєстрований у Камбоджі 2024 року. У 2023 році загалом було 6 випадків, зокрема 3 летальні.

Із 2004 року і до 26 січня 2024 року у 23 країнах було зареєстровано 883 випадки захворювання людини на пташиний грип А(H5N1), зокрема 461 летальний. Передавання від людини до людини поки не виявлено.

      Стрімке (майже в 45 разів) зростання кількості випадків кору в Європейському регіоні ВООЗ. У 2023 році було зареєстровано 42 200 випадків у 41 з 53 країн членів із Європейського регіону ВООЗ, який включає Центральну Азію, проти 941 випадку 2022 року. Збільшення захворюваності на кір значною мірою пов’язане зі зниженням рівня охоплення вакцинацією в країнах регіону протягом 2020–2022 років. Пандемія COVID-19 істотно вплинула на систему імунізації в цей період, що призвело до накопичення сприйнятливих дітей, які пропустили планові дози імунізації.

За оцінкою ВООЗ збільшення кількості випадків кору в країнах Європейського регіону прискорилося в останні місяці, і ця тенденція триватиме, якщо в регіоні не буде вжито термінових заходів для запобігання подальшому поширенню.

Рекомендації ВООЗ – ліквідація кору і краснухи залишається пріоритетною метою для всіх країн регіону. Основними заходами для ліквідації цих недуг є високий популяційний імунітет і епіднагляд за стандартами елімінації для моніторингу появи захворювань та вжиття заходів у сфері охорони здоров’я. Необхідні термінові зусилля з вакцинації, щоб зупинити передавання інфекції та запобігти подальшому поширенню. Важливо, щоб усі країни були готові швидко виявляти і своєчасно реагувати на спалахи кору. Щоб відновити прогрес у боротьбі з кором, вкрай важливо, щоб країни досягли та підтримували понад 95% охоплення 2 дозами вакцини проти кору. Тому досягнення високого рівня охоплення плановою вакцинацією та усунення будь-яких прогалин в імунітеті повинні залишатися головними пріоритетами для всіх країн.

ПРОТЯГОМ СІЧНЯ В УКРАЇНІ ВИЯВИЛИ 42 ВИПАДКИ СУБВАРІАНТУ SARS-COV-2 “ДЖЕННІ”

В  Україні за січень 2024 року виявлено 42 випадки субваріанту SARS-CoV-2 “Дженні” у 12 областях: Волинській, Житомирській, Івано-Франківській, Київській, Львівській, Одеській, Рівненській, Сумській, Хмельницькій, Черкаській, Чернівецькій та Чернігівській.

З 42 випадків 8 осіб потребували госпіталізації і тільки одна мала 2 щеплення проти захворювання. Тож єдиним захистом від ускладнень захворювання є вакцинація.

Також на засіданні Регіонального оперативного центру розглядались питання:

  • щодо епідемічної ситуації в Дніпропетровській області. Окремо було приділено увагу показникам захворюваності на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції (ГРВІ) та COVID; захворюваності на ботулізм; захворюваності на сказ та інш.;
  • щодо організації роботи груп швидкого реагування на випадок надзвичайної ситуації;
  • моніторинг радіаційного фону області;
  • моніторинг стану якості питної води та води водоймищ з посиленням заходів щодо епідспостереження за інфекційними захворюваннями в регіоні;
  • моніторинг лабораторних досліджень проб атмосферного повітря, ґрунту та інше.

         Регіональним оперативним центром із реагування на надзвичайні ситуації у галузі громадського здоров’я ДУ “Дніпропетровський ОЦКПХ МОЗ” продовжується проведення постійного моніторингу, спостереження з оцінкою подій, пов’язаних з можливим ризиком виникнення надзвичайних ситуацій, що мають регіональне, національне та міжнародне значення. Проводиться оцінка ризиків для здоров’я і санітарно-епідемічного благополуччя населення з метою своєчасного інформування та реагування на надзвичайні ситуації. Фахівцям Центру та відокремлених структурних підрозділів ДУ «Дніпропетровський ОЦКПХ МОЗ» в ході наради надані відповідні доручення. Робота триває.

Print Friendly, PDF & Email