Новий стандарт медичної допомоги  «Нутритивна підтримка при онкологічних захворюваннях у дорослих»


Рак – одна з основних медичних проблем людства. По даним Міжнародного агентства з дослідження раку Всесвітньої організації охорони здоров’я щодо глобального тягаря раку у 2050 році може різко зрости рівень захворюваності на рак порівняно з 2022-м. 

      Як йдеться у пресрелізі  Міжнародного агентства у 2022 році було зареєстровано близько 20 млн нових випадків раку та 9,7 млн — летальних. Найпоширенішими випадками онкології у 2022-му стали онкозахворювання легень, молочних залоз та колоректальний рак.

      Нові оцінки свідчать, що разом 10 видів раку становили близько двох третин нових випадків і смертей у всьому світі у 2022 році. Дані охоплюють 185 країн і 36 онкозахворювань  https://www.dolc.dp.ua/wpress/?p=23100

       Разом із тим, науковці всього світу працюють над збільшенням ефективності лікування та пошуком нових підходів до нього. Операції, променева терапія та медикаментозне лікування — це ще не все, чого потребують люди з онкологічними хворобами. Важливий цілісний підхід у піклуванні про пацієнтів і пацієнток.

      Підраховано, що від 10 до 20% пацієнтів з онкологічними хворобами помирають не через пухлини, а через недостатнє отримання поживних речовин. Мальнутриція (недостатнє отримання чи засвоєння поживних речовин) під час терапії раку може бути наслідком як хірургічного втручання, так і хімієтерапії та одного з її наслідків – анорексії. Крім того, недостатнє харчування також впливає і на ефективність лікування та реабілітації.

        Україна слідкує за всіма новітніми дослідженнями та розробками і цього січня Міністерство охорони здоров’я затвердило новий стандарт медичної допомоги (https://bit.ly/49oZCSR) — «Нутритивна підтримка при онкологічних захворюваннях у дорослих».

Він дає медикам чіткі інструкції з лікувального харчування і саме вони можуть бути визначальними у порятунку життя, і точно зроблять лікування ефективнішим.

Джерело: за інформацією Міністерства охорони здоров’я України

Print Friendly, PDF & Email