Безпечного куріння не існує!    


      Коли ви бачите на упаковці сигарет попередження «Куріння збільшує ризик безпліддя», знайте, що це не просто слова. Це реальність, яка чекає на тих, хто продовжує курити.
      Потрапляючи в кров людини, токсичні елементи диму призводять до погіршення кровообігу органів малого тазу, що може спричинити безпліддя.
      Крім того, тютюн впливає на розвиток гормональної дисфункції, знижується лібідо, у чоловіків порушується процес сперматогенезу, а в жінок підвищується ймовірність раннього клімаксу.
      Навіть у спробах пари завагітніти через медичні процедури (наприклад, ЕКЗ), куріння обох або й одного з партнерів суттєво знижує шанси на успішну вагітність.
Безпечного куріння не існує!
     Шукайте рекомендації на сервісі щодо надання допомоги з відмови від куріння «Я кидаю курити» https://stopsmoking.org.ua та пам’ятайте: кинути курити може кожен.

      Незалежно від віку, стану здоров’я чи стажу куріння. Навіть якщо ти є затятим курцем (наприклад, куриш понад 30 років), це не є перешкодою. Просто тобі доведеться докласти трохи більше зусиль.

Припинення куріння – це процес який складається з кількох етапів. Звісно, деякі люди можуть кинути курити швидко, але таких небагато. Як правило, це займає деякий час та потребує певних зусиль.

Кинути курити з першої спроби може лише невеликий відсоток людей. Більшості людей потрібно декілька спроб. У цьому немає абсолютно нічого страшного, адже в процесі ти напрацьовуєш досвід, який допоможе тобі при наступній спробі. Користуйтесь порадами сервісу з надання допомоги у припиненні куріння Центру громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я України, присвяченому питанням відмови від куріння https://stopsmoking.org.ua/ . Тут ви знайдете корисну інформацію щодо відмови від вживання тютюну, а також поради та інструменти, засновані на результатах авторитетних досліджень та верифіковані фахівцями у сфері громадського здоров’я 

Print Friendly, PDF & Email