Робочий візит представників ВООЗ, ЦГЗ МОЗ до ДУ «Дніпропетровський ОЦКПХ МОЗ»


У середу 24.01.2024 ДУ «Дніпропетровський ОЦКПХ МОЗ» з робочим візитом відвідали представники Всесвітньої організації охорони здоров’я  в Україні та ЦГЗ МОЗ (Маргарет Монтгомері – представник штаб-квартири ВООЗ, Наталія Півень, Андрій Павленко, Аркадій Водяник – представники  Бюро ВООЗ в Україні, Роман Колесник – ЦГЗ МОЗ).  

В рамках візиту генеральний директор ДУ «Дніпропетровський ОЦКПХ МОЗ» Сергій Вальчук презентував діяльність установи у сферах забезпечення санітарно-епідеміологічного благополуччя населення області і громадського здоров’я за участю партнерської допомоги і сприяння ВООЗ, МОЗ, ЦГЗ МОЗ.

Під час зустрічі гостей  ДУ «Дніпропетровський ОЦКПХ МОЗ» з керівництвом та провідними фахівцями ДУ «Дніпропетровський ОЦКПХ МОЗ» відбулось обговорення  актуальних питань з лікарняної гігієни, оцінки ризиків для здоров’я населення, довкілля, деконтамінації медичних відходів, боротьбі з антибіотикорезистентностю мікроорганізмів.

Окрема увага під час зустрічі приділялась впровадженню концепції WASH («вода, санітарія та гігієна» — «water, sanitation and hygiene») в закладах охорони здоров’я, у тому числі, щодо покращення водопостачання, санітарії, гігієни та поводження з відходами в закладах охорони здоров’я: з використанням та розгортанням інструменту WASH FIT.

Враховуючи, що практики WASH є ключовими складовими інфекційного контролю (ІК) у ЗОЗ для запобігання інфекціям, пов’язаним з наданням медичної допомоги (HAI) та антимікробній резистентності (AMР), цей комбінований підхід дозволить медичним командам створювати та підтримувати ефективні програми WASH, мінімізуючи ризики інфекцій та підвищуючи безпеку пацієнтів.

Генеральний директор Дніпропетровського ЦКПХ Сергій Вальчук висловив  вдячність за надану партнерську допомогу та обговорив з представниками цієї міжнародної організації перспективи подальшої співпраці у профілактиці інфекційних та неінфекційних хвороб для  подальшої розбудови системи громадського здоров’я на території Дніпропетровської області.

Print Friendly, PDF & Email