У центрі уваги – вакцинація населення проти COVID-19


Питання вакцинації населення проти COVID-19 як єдиного ефективного способу профілактики обговорювала завідувач відділу імунопрофілактики ДУ «Дніпропетровський ОЦКПХ МОЗ» Валентина Портних з представниками телестудії «Відкритий».  

У поточному епідсезоні відзначається зростання захворюваності на COVID-19, саме це захворювання  залишається однією з причин смертності.

Найбільш вразливі до інфекції особи, які потребують в першу чергу вакцинації:

  • особи віком понад 60 років;
  •  особи, які проживають у закладах догляду за літніми людьми та пацієнтами з інвалідністю;
  •  особи з імуносупресією;
  •  особи з медичними станами, які підвищують ризик тяжкого перебігу COVID-19.

          З віком організм слабшає, обтяжується супутніми захворюваннями і тільки завдяки щепленням може протидіяти тяжким ускладненням вірусів для легень, серця, нирок та інших органів.

        Серед мешканців нашої області   проти COVID-19  проведено більше 3 млн. щеплень, у тому числі особам старше 60 років більше 830 (лише 22%).  Залишається значна кількість мешканців області, які мають лише одну або дві дози, у той час, коли захищеними від інфекції вважаються особи, які отримали вакцинацію (2 або 1 дозу відповідно до інструкції препарату) та принаймні одну бустерну дозу ревакцинації.

Для літніх людей, дорослих віком до 60 років з серйозними супутніми захворюваннями чи важкою формою ожиріння,  імуноскомпроментованих осіб, вагітних, медичних працівників рекомендована додаткова бустерна доза.

Наразі в області функціонує 202 пункти щеплень та 19 центрів вакцинації COVID-19. В закладах охорони здоров’я  в наявності більше 5 тисяч доз вакцини (Комірнаті доросла, Комірнаті дитяча, Янссен та Омікронспецифічна вакцина). Вакцина безпечна та безкоштовна для всіх бажаючих.

Тож проявіть піклування про себе, близьких та оточуючих, зверніться до лікувального закладу та отримайте необхідну вакцинацію.

Print Friendly, PDF & Email