У школах Дніпропетровської області відбудеться серія інтерактивних уроків «Щеплення – суперсила від хвороб»


Учні трьох міст Дніпра, Кривого Рогу та Кам’янського в ігровій формі дізнаються про віруси, бактерії та захист від інфекційних захворювань. В такий спосіб Дніпропетровський  обласний центр контролю та профілактики хвороб прагне підсилити знання батьків та вчителів, а для дітей перетворити такі уроки на захопливу та повчальну подію.

Вже цьогоріч  більшість учнів повернулись до очного навчання.  Діти контактують один з одним, відтак  ризик інфікування підвищився. При цьому кожна четверта 6-річна дитина на Дніпропетровщині не отримала планове щеплення від дифтерії та правця. Найнижчий показник у Дніпрі, Кривому Розі та Кам’янському. 

“Кожна невакцинована або не повністю вакцинована дитина зараз у небезпеці. Єдиний спосіб захиститися від цих інфекцій та запобігти розвитку важких ускладнень – щеплення. Це має знати кожен, хто відповідає за здоров’я дітей. Саме тому важливо не переставати розповідати про це, але робити це творчо, цікаво. Проект «Захисти майбутнє – вакцинуй сьогодні» допоможе дітям та батькам краще зрозуміти, чому вакцинація — це суперсила від хвороб і чому її не слід боятися”, – розповідає керівник проєкту Єфіменко Катерина.

У рамках проєкту відбудеться ряд  зустрічей з учителями та батьками школярів, щоб нагадати про важливість дотримання Календаря профілактичних щеплень, пояснити, як саме вакцини вчать організм захищатись від інфекцій. 

Також протягом січня — березня 2024 року в освітніх закладах Дніпра, Кривого Рогу, Кам’янського лікарі та мобільні вакцинальні бригади проводитимуть щеплення від дифтерії та правця дітей молодших класів, які внаслідок війни або інших обставин пропустили вакцинацію.

Заходи реалізуються  у рамках проєкту Українського Католицького Університету (УКУ) за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) та уряду Бельгії. Матеріал представляє позицію авторів і не обов’язково відображає позицію УКУ, Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) або уряду Бельгії.

Print Friendly, PDF & Email